آشنایی با انواع کرم ضد آفتاب

آشنایی با انواع کرم ضد آفتاب

کاربرد انواع کرم ضد آفتاب

نور خورشید منبعی از انرژی و حیات برای کره زمین است، اما اشعه‌های مضر آن می‌توانند به پوست آسیب جدی وارد کنند. استفاده از کرم ضد آفتاب یکی از بهترین راه‌های محافظت از پوست در برابر این اشعه‌ها است. در این مطلب از سایت دکتر مهدی سبکتکین متخصص لیزر جای جوش در تهران انواع کرم ضد آفتاب را مورد بررسی قرار می دهیم.

کرم ضد آفتاب به دو دسته اصلی فیزیکی و شیمیایی تقسیم می‌شود. کرم‌های ضد آفتاب فیزیکی با ایجاد یک لایه محافظ بر روی پوست از آن در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت می‌کنند. کرم‌های ضد آفتاب شیمیایی با جذب اشعه‌های مضر خورشید از رسیدن آن‌ها به پوست جلوگیری می‌کنند.

کاربرد انواع کرم ضد آفتاب بر اساس نوع پوست

کرم ضد آفتاب باید متناسب با نوع پوست انتخاب شود. افراد با پوست چرب باید از کرم ضد آفتابی استفاده کنند که فاقد چربی باشد و باعث ایجاد جوش نشود. افراد با پوست خشک باید از کرم ضد آفتابی استفاده کنند که حاوی مرطوب کننده باشد. افراد با پوست حساس باید از کرم ضد آفتابی استفاده کنند که فاقد مواد حساسیت‌زا باشد.

کاربرد انواع کرم ضد آفتاب بر اساس نوع فعالیت

افراد در هنگام انجام فعالیت‌های بیرون از منزل که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند، باید از کرم ضد آفتابی استفاده کنند که دارای SPF بالا باشد. SPF مخفف Sun Protection Factor است و میزان محافظت کرم ضد آفتاب در برابر اشعه‌های مضر خورشید را نشان می‌دهد. SPF 30 به این معنی است که کرم ضد آفتاب می‌تواند از پوست در برابر 97 درصد از اشعه‌های مضر خورشید محافظت کند.

آفتاب سوختگی پوست | لیزر جای جوش و لک در تهران

افراد در هنگام شنا یا ورزش در آب باید از کرم ضد آفتابی استفاده کنند که ضد آب باشد. این کرم‌های ضد آفتاب حاوی موادی هستند که از ماندگاری آن‌ها روی پوست در آب جلوگیری می‌کند.

کاربرد انواع کرم ضد آفتاب بر اساس سن

کودکان و نوجوانان به دلیل پوست حساسی که دارند، باید از کرم ضد آفتابی استفاده کنند که مخصوص کودکان و نوجوانان باشد. این کرم‌های ضد آفتاب حاوی موادی هستند که از پوست کودکان و نوجوانان در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت می‌کند.

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین لیزر جای جوش در تهران

نکات مهم در استفاده از کرم ضد آفتاب

  • کرم ضد آفتاب را باید 20 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید استفاده کنید.
  • کرم ضد آفتاب را باید هر دو ساعت یک بار، یا بیشتر از آن در صورت تعریق یا شنا، تمدید کنید.
  • کرم ضد آفتاب را باید به تمام قسمت‌های بدن که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند، بمالید.
  • از کرم ضد آفتاب برای محافظت از چشم‌ها نیز استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

استفاده از کرم ضد آفتاب یکی از مهم‌ترین اقدامات برای محافظت از پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشید است. انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب و استفاده صحیح از آن می‌تواند از بروز مشکلات پوستی ناشی از نور خورشید جلوگیری کند.


بیشتر بخوانید :

علل ترس از لیزر موهای زائد

لاغری بدون درد با دستگاه آر اف

رفع مشکلات پوستی با ميکرودرم ابريژن

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24