آنتی بیوتیک و درمان جوش

رابطه آنتی بیوتیک و درمان جوش

استفاده از آنتی بیوتیک یکی از درمان های مهم برای آکنه های قرمز، جوش های چرکی یا کیست، است. آنتی بیوتیک و درمان جوش :

چرا آنتی بیوتیک ها برای درمان جوش موثرند؟
دو دلیل وجود دارد:

۱.اولین و مهمترین دلیل اینست که در بدن ما باکتریهای بیخطر وجود دارد که روی پوست و غدد چربی اطراف فولیکول مو زندگی میکنند.نام این باکتری ها، کورینه باکتریوم است. این باکتری باعث عفونت نمیشود بلکه نوعی پروتئین تولید میکند. این پروتئین به مرور زمان تری گلیسرید طبیعی و غیر محرک که یکی از اجزاء چرب طبیعی در چربی پوست است را تجزیه می کند. این تری گلیسرید به چندین بخش تقسیم میشود. یکی از آن بخش ها، اسید چرب آزاد نامیده می شود.


تاثیر راکوتان در درمان جوش


این اسیدهای چرب بری پوست آزار دهنده هستند. و باعث ورم، قرمزی، درد و چرک می شوند که در نهایت جوش های قرمز، جوش های چرکی، و کیست را بوجود می آورند.

متخصص پوست تهران | آنتی بیوتیک و درمان جوش

بنابراین آنتی بیوتیک با از بین بردن باکتریهایی که باعث ایجاد پروتئین تجزیه کننده تری گلیسرید به اسید های چرب ازاد می شوند و بطور وحشتناکی پوست را تحریک میکنند و جوش چرکی قرمز و کیست ها را بوجود میاورند، برای درمان جوشهای التهابی کمک کننده هستند.

2. دلیل دومی که آنتی بیوتیک ها برای درمان آکنه التهابی مفید هستند این است که این آکنه با عفونی شدن چرک در پوست ایجاد میشود.
چرک های عفونی حاصل تجمع گلبولهای سفید خون است! که هدفشان کمک به از بین بردن اثرات التهاب و تحریک پوست توسط اسیدهای چرب ازاد بوده است.

 

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین متخصص پوست تهران کلیک کنید.

بیشتر بخوانید  :

متخصص پوست تهران

مزایای بوتاکس زیر بغل

کلاژن چیست ؟

راکوتان و ریزش مو

 

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24