از بین‌ بردن چروک پیشانی (قسمت اول)

از بین‌ بردن چروک پیشانی (قسمت اول)

از بین‌ بردن چروک پیشانی (قسمت اول)

روش‌های مختلفی برای کاهش چین و چروک پیشانی وجود دارد.

برخی از روش‌ها مانند استفاده از محصولات ضدچروک جز روش‌های خانگی بوده و برخی دیگر از روش‌های جوانسازی پوست که نیاز به مراجعه به کلینیک داشته و باید زیر نظر پزشک انجام شود. البته دقت داشته باشید که هیچ یک از این روش‌ها چین و چروک را به طور کامل از بین نمی‌برند. در ادامه روش‌های پزشکی ازبین‌بردن چروک پیشانی را ذکر کرده و سپس روش‌های درمان خانگی را توضیح می‌دهیم.

۱. لیزر چروک پیشانی

یکی از روش‌های جوانسازی پوست لیزردرمانی است. چندین نوع لیزر برای رفع چروک وجود دارد. معمولا برای رفع چروک پیشانی از لیزر فرکشنال استفاده می‌شود. اشعه این نوع لیزر به لایه‌های عمیق پوست نفوذ کرده و سلول‌های پوستی را تحریک می‌کند. لیزر فرکشنال علاوه بر درمان چروک پیشانی، پوست را چند درجه روشن کرده و کلاژن و الاستین پوست را افزایش می‌دهد.

۲. ترماژ

ترماژ روشی عالی برای درمان چروک پیشانی است و به‌ تازگی بسیار طرفدار پیدا کرده است. در این روش از فناوری فرکانس رادیویی استفاده می‌شود. فرکانس به درونی‌ترین لایه‌های پوست نفوذ کرده و حرارت ایجاد می‌کند. این حرارت کلاژن را تحریک کرده و باعث بهبود بافت پوست می‌شود.

۳. تزریق بوتاکس

یکی از روش‌های رفع چروک پیشانی تزریق بوتاکس است. بوتاکس در واقع سم بوتولینوم است و با تزریق به ماهیچه‌های خاص باعث فلج شدن آنها می‌شود. در این شرایط ماهیچه توانایی انقباض را از دست داده و در حرکاتی مانند اخم، پیشانی دچار چین و چروک نمی‌شود. این روش موقت بوده و برای حفظ نتایج باید هر ۳ یا ۴ ماه یک‌بار بوتاکس تزریق شود.

از بین‌ بردن چروک پیشانی (قسمت اول) | لیزر جای جوش و لک در تهران لیزر جای جوش در تهران

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین، لیزر جای جوش در تهران

۴. تزریق فیلر

تزریق فیلر‌های حاوی اسید هیالورونیک می‌تواند به جوان‌سازی پوست پیشانی و رفع خطوط کمک کند. این نوع پرکننده‌ها چین‌وچروک‌ها را پر کرده و باعث ازبین‌رفتن خطوط می‌شوند. تزریق فیلر چربی علاوه بر ایجاد حجم در فضاهای خالی باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود. در عرض چند ماه تولید کلاژن در پوست افزایش می‌یابد. فیلر روشی موقت بوده و معمولا بین ۶ ماه تا ۲ سال دوام دارد.

 


مطالعه بیشتر:

 

همه چیز در مورد چروک پیشانی

درمان چین و چروک با بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24