02126710940 - 09107600559 شنبه تا چهارشنبه- صبح ها از ساعت 9 تا 13- عصرها از ساعت 15:30 تا 20- روزهای فعالیت واحد تغذیه : شنبه تا دوشنبه صبح و عصر
استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

دلایل استفاده از کلاه مناسب بعد از کاشت مو

یکی از نگرانی‌های بیشتر کسانی که متقاضی کاشت هستند، ظاهر سر بعد از کاشت  است. کاشتمو یا پیوند مو یک عمل جراحی است و مانند همهٔ جراحی‌ها زخم‌هایی برجای می‌گذارد. استفاده از کلاه  به نظر راه حل مناسبی می‌رسد. کلاه زخم‌ها را می‌پوشاند و سر شما را از آفتاب، باد، باران و گرد و خاک در امان نگه می‌دارد.

محافظت در برابر آفتاب

بعد از کاشت مو پوست سر ملتهب و کمی دردناک است که البته این التهاب و درد با داروهایی به سادگی مدیریت می‌شوند. استفاده از کلاه مناسب بعد از کاشت مو، از سر شما در برابر گرمای آسیب زنندهٔ نور خورشید محافظت می‌کند. یکی از مواردی که می‌تواند بر میزان موفقیت کاشت بسیار موثر باشد، آفتاب سوختگی است. آفتاب سوختگی پوست سر به شدت بر گرافت‌ها یا فولیکول‌های پیوند زده شده اثر مخربی دارد. توجه داشته باشید پوست سر شما ممکن است تا چند روز بعد از کاشت کمی بی‌حس باشد و متوجه آفتاب سوختگی نشوید. در هفته‌های اول سعی کنید در هوای آفتابی در فضای باز نباشید یا حتماً کلاه به سر کنید. اگر مدتی است که دچار طاسی هستید، احتمالاً درد آفتاب سوختگی پوست سر را تجربه کرده اید. دیگر تصور کنید که این درد بعد از کاشت مو چقدر خواهد بود.

محافظت در برابر باد و باران

در کل خیس شدن سر توسط باران یا قرار گرفتن در معرض باد همانند آفتاب سوختگی اثر مخربی روی کاشت مو ندارند. اما به هر حال بعد از کاشت مو باید کمی بیشتر مراقب بود. بهتر است از هرچیزی مانند باد و باران که موجب تحریک پوست حساس بعد از کاشت می‌شوند، دوری کرد.
در موارد باد و باران شدید کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو را توصیه می‌کنیم؛ چرا که ممکن است این موارد باعث جابه‌جا کردن یا کندن فولیکول‌های حساس تازه پیوند زده شده شوند. حدود ۷ تا ۱۰ روز زمان می‌برد تا فولیکول‌ها در جای خود به طور کامل مستقر شوند. پس اگر در این بازه مجبور بودید در هوای بد بیرون بروید، کلاه به سر کنید.

محافظت در برابر آلودگی‌ها و گرد و خاک

مثل باد و باران، آلودگی‌ها نیز می‌توانند موجب تحریک پوست حساس سر شوند. همچنین شاید امکان شست و شوی سر در چند روز اول وجود نداشته باشد که در این مورد باید توصیه‌های جراح خود را به دقت رعایت کنید. کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو می‌تواند از سر در برابر آلودگی‌هایی که در هوا هستند، محافظت کند. هم باران و هم گرد و خاک می‌توانند موجب عفونت در ناحیهٔ بانک مو (در پشت سر) و ناحیهٔ کاشت شوند. با وجود اینکه زخم‌های ناشی ازآن بسیار کوچک هستند، تا چند روز پس از جراحی زخم باز به حساب می‌آیند.
عفونت باعث از دست دادن موهای سالم و رشدی پراکنده و ناهمگون در ناحیهٔ کاشت می‌شوند.


مطالب پیشنهادی :

بهترین متخصص پوست و مو تهران

آخرین تحقیقات درباره کاشت مو

9 نکته مهم قبل از اقدام به کاشت مو

مراحل و روش های کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

شستشو پس از کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24