انوع لایه برداری حرفه ای پوست

انوع لایه برداری حرفه ای پوست

بررسی انوع لایه برداری حرفه ای پوست

لایه‌برداری سطحی، طراوت‌بخش، سبک‌ترین و سریع‌ترین لایه‌برداری است. اما ممکن است برای کاهش قرمزی و پوسته پوسته شدن به چندین جلسه 1 تا 7 روز نیاز باشد. در ادامه این مطلب از سایت دکتر مهدی سبکتکین متخصص لیزر جای جوش و لک در تهران انوع لایه برداری حرفه ای پوست را مورد بررسی قرار می دهیم.

متوسط ​​یک داروی ضد ویروسی را به مدت 10-14 روز مصرف کنید و 7-14 روز بهبود یابد، زیرا ممکن است در 48 ساعت اول تورم در صورت و پلک ها ایجاد شود. ممکن است تاول ایجاد شود و باز شود و پوسته ها و لایه برداری پوست تا 2 هفته نیاز به ویزیت بعدی دارد.
خیساندن عمیق روزانه، داروهای ضد ویروسی، و سایر تعمیرات پس از عمل برای بهبودی 14 تا 21 روز مورد نیاز است. ناحیه تحت درمان پس از نیاز به چندین ویزیت بعدی، باید بانداژ شود.

ارتباط رنگ پوست و اثرات درمان

تحقیقات انجام شده بر روی جمعیت های آسیایی نشان می دهد که لایه برداری شیمیایی ممکن است یک درمان موثر برای اسکار آکنه در پوست های روشن تر باشد. افرادی که رنگ پوست تیره تری دارند ممکن است نیاز داشته باشند که در نوع لایه برداری که انتخاب می کنند انتخابی بیشتری داشته باشند. اگر آنها ملاسما، یک اختلال هیپرپیگمانتاسیون را تجربه می‌کنند، تحقیقات نشان می‌دهد که ممکن است بخواهند از لایه‌برداری سنتی گلیکولیک استفاده کنند.

نحوه انجام لایه برداری در خانه

 • دستورالعمل ها ممکن است بسته به محصول متفاوت باشد. طبق دستور استفاده کنید، به خصوص در مورد زمان بندی. همیشه قبل از استفاده یک پچ تست انجام دهید. از تماس با چشم ها و لب ها خودداری کنید.
 • پوست خود را با یک پاک کننده خنثی تمیز کنید (از مواد فعال و اسیدها اجتناب کنید).
 • پوست خود را با محلول pH آماده کنید تا مطمئن شوید که پوست شما به عنوان یک سطح بهینه تمیز و متعادل است.
 • محلول لایه بردار را از پیشانی تا چانه اعمال کنید.
 • بسته به دستورالعمل محصول، 3 تا 10 دقیقه صبر کنید. اگر اولین لایه برداری شما است، از انتهای زمان شروع کنید.
 • با آب گرم و پاک کننده خنثی بشویید. (پیروی از این دستورالعمل ممکن است با توجه به نوع لایه برداری که استفاده می کنید مشخص شود، زیرا برخی از آنها نیاز به شستشو ندارند، و انجام این کار ممکن است در واقع ماده شیمیایی لایه برداری را دوباره فعال کند. دستورالعمل های ارائه شده روی محصول خود را دنبال کنید.)
 • خشک کنید و با یک مرطوب کننده خنثی (بدون رتینوئید یا اسید) پیگیری کنید.
 • تا هفته بعد تکرار نکنید. استراحت پس از لایه برداری در خانه معمولاً ضروری نیست، اما همچنان مراقب مرطوب کننده، محافظت در برابر آفتاب و اجتناب از ورزش تا 24 ساعت آینده باشید.
 • لایه برداری گلیکولیک ممکن است عوارضی مانند پوسته شدن و هایپرپیگمانتاسیون داشته باشد. آنها معمولاً در عرض هشت ماه پس از درمان برطرف می شوند و در ماه های زمستان کمتر شایع هستند (به طور بالقوه به دلیل کاهش قرار گرفتن در معرض نور خورشید).

بهترین لایه برداری شیمیایی برای اسکار آکنه | لیزر جای جوش و لک در تهران

خطرات قرمزی مداوم و هیپرپیگمانتاسیون موقت یا هیپوپیگمانتاسیون است. بیشتر این عوارض جانبی ناشی از انتخاب شیوه زندگی بیمار پس از لایه برداری است. مهم است که از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید، زیرا این عامل اصلی مشکلات رنگدانه است. اگر لایه برداری قوی نباشد یا به درستی استفاده نشود، احتمال کمتری وجود دارد که جای زخم ایجاد شود.

زمان استفاده از سایر روش های درمانی

در حالی که لایه برداری شیمیایی پاسخی امیدوارکننده برای اسکار آکنه به نظر می رسد، ممکن است بهترین پاسخ برای نوع اسکار شما نباشد. تحقیقات نشان داده است که لایه برداری سطحی یا سبک ممکن است به مدیریت آکنه کمک کند، در حالی که لایه برداری متوسط و عمیق ممکن است به درمان اسکارهای آکنه متوسط کمک کند.

میزان عملکرد لایه برداری شیمیایی نیز ممکن است به بودجه شما بستگی داشته باشد. لایه‌برداری‌های سبک و خانگی، که ارزان‌تر هستند، نسبت به لایه‌برداری‌های متوسط و عمیق، برای اسکارهای برجسته یا حفره‌دار مؤثر نیستند.

درمان های جایگزین برای اسکار

 • لیزر برای تمام اسکارهای آکنه
 • درم ابریژن برای اسکارهای سبک جعبه ماشین یا اسکارهای چرخشی
 • پرکننده برای اسکارهای افسرده
 • میکرونیدلینگ برای اسکارهای عمیق
 • subcisionTrusted Source، یک روش جراحی جزئی

برای بیماران مبتلا به اسکارهای افسرده (کرترها)، درمان‌هایی مانند لیزر PicoSure یا یک سری میکرونیدلینگ با PRP [پلاسمای غنی از پلاکت] ممکن است مؤثرتر باشد. برای اسکارهای مسطح که رنگدانه دارند، IPL [نور پالسی شدید] ممکن است انتخاب خوبی باشد.

تا زمانی که بین جلسات به پوست خود زمان می دهید تا بهبود یابد، می توانید درمان هایی مانند لایه برداری و میکرونیدلینگ یا لایه برداری و لیزر را برای رسیدن به پوست مورد نظر خود ترکیب کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین لیزر جای جوش و لک در تهران

مراقبت های پس از لایه برداری

بنابراین، وقتی نوبت به کاهش زخم‌های استرسی می‌رسد، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که انتظارات واقع‌بینانه‌ای برای بهبود پوست خود داشته باشید. مهم نیست که چقدر می توانید لایه برداری های شیمیایی را بپردازید، پوست شما برای عملکرد بهتر به استراحت نیاز دارد.

همانطور که منتظر هستید، پوست خود را بشناسید. پس از تمیز کردن، آن را لمس کنید (با دستان تمیز!) و یاد بگیرید که چه زمانی احساس بهینه می کند و چه زمانی نه. پس از همه، پوست فقط به سطح نیست. همانطور که کلیشه ای به نظر می رسد، یک رژیم غذایی سالم نیز اهمیت دارد، به خصوص با بهبود زخم منبع مورد اعتماد.


بیشتر بخوانید :

درمان ضایعات رنگی پوست با لیزر

همه چیز در مورد درمان اسکار آکنه با لیزر

چگونگی درمان جوش های کوچک و بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24