بهترین لایه برداری شیمیایی برای اسکار آکنه

بهترین لایه برداری شیمیایی برای اسکار آکنه

بررسی بهترین لایه برداری شیمیایی برای اسکار آکنه

هرگز با آکنه جدایی پاکی وجود ندارد. حتی زمانی که شعله ور شدن از بین رفته باشد، ممکن است هنوز جای زخم های مختلفی باقی بماند تا ما را به یاد دوران نه چندان شگفت انگیزی بیاندازد. در ادامه این مطلب از سایت دکتر مهدی سبکتکین متخصص لیزر جای جوش و لک در تهران بهترین لایه برداری شیمیایی برای اسکار آکنه را مورد بررسی قرار می دهیم.

در حالی که زمان می تواند این علائم را التیام بخشد، چندین روش تایید شده توسط متخصصان برای بررسی زمان سرعت در برنامه شما وجود دارد. یکی از روش های رایج لایه برداری شیمیایی است. نگاهی به مزایای بالقوه لایه برداری شیمیایی که می تواند بر روی پوست مستعد آکنه داشته باشد عبارتند از:

 • بافت و تن نرم تر
 • روشن شدن لکه های تیره
  باز کردن منافذ برای کمک به جلوگیری از جوش های آینده
 • Deanne Mraz Robinson، MD، FAAD، استادیار بالینی پوست در بیمارستان Yale New Haven و یکی از خالقان Pure BioDerm می‌گوید: لایه‌برداری شیمیایی با برداشتن لایه بالایی پوست عمل می‌کند و اجازه می‌دهد پوست جدید و سالم ظاهر شود.

به طور کلی، لایه برداری شیمیایی می تواند راهی عالی برای حفظ و جوان سازی پوست باشد. در لایه‌برداری مؤثرتر از لایه‌بردارهای فیزیکی (مثلاً اسکراب‌های موضعی) هستند. ضربه وارد شده توسط این ماده شیمیایی نه تنها سلول های مرده پوست را در سطح می کشد و از بین می برد، بلکه آسیب عمدی ایجاد شده نیز واکنش طبیعی بدن را برای تولید کلاژن تحریک می کند که می تواند به پر کردن جای زخم کمک کند. به عنوان یک قاعده کلی، لایه برداری شیمیایی ممکن است بهترین گزینه برای اسکارهای برجسته یا افسرده نباشد.

همه اسکارها مساوی نیستند

اسکارها در طول فرآیند بهبود زمانی ایجاد می‌شوند که پوست سریع عمل می‌کند و سلول‌ها را برای تشکیل رشته‌های کلاژن جدید یا حمله به عفونت‌ها می‌فرستد. در نتیجه، این می تواند اسکارهای هیپرتروفیک یا اسکار آتروفیک ایجاد کند. اسکارهای هیپرتروفیک بافت‌های برآمده و برآمده روی سطح پوست هستند که پس از تولید کلاژن بیش از حد بدن هنگام بهبود ایجاد می‌شوند. اسکارهای آتروفیک اسکارهای افسرده ای هستند که در صورت از دست دادن بافت ایجاد می شوند. زخم‌های یخ‌چین یا ماشین جعبه‌ای در این دسته قرار می‌گیرند.

انتخاب نوع مناسب لایه برداری شیمیایی ممکن است کار آسانی نباشد، به خصوص زمانی که راه حل ممکن است اشتباه باشد و خیلی سخت باشد. اما دانش محافظت است.

پیلینگ یا لایه برداری صورت | لیزر جای جوش و لک

چه چیزی را در خانه امتحان کنیم تا پوستی شاداب داشته باشیم

اگر وسوسه می‌شوید که لایه‌برداری شیمیایی را در خانه انجام دهید، مطمئن شوید که اسیدهای مناسب را برای نوع پوست خود انتخاب می‌کنید و نتایج خود را درک می‌کنید. مواد شیمیایی ایمن برای استفاده در خانه اغلب به زخم های سطحی مانند محو شدن لکه های تیره کمک می کنند. مطمئن شوید که لایه بردارهای خود را از یک ارائه دهنده معتبر خریداری می کنید و نه از یک منبع آنلاین که شما یا هیچ کس دیگری با آن آشنا نیستید – برخی از منابع به ارائه محصولات مشکوک معروف هستند.

به دنبال اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHAs)، از جمله اسید سالیسیلیک و اسید گلیکولیک باشید. اگر پوست شما حساس است، ممکن است بخواهید چیزی را امتحان کنید که بر پایه اسید لاکتیک یا گلیکولیک باشد، زیرا آنها می توانند ملایم تر از اسید سالیسیلیک باشند.

در اینجا برخی از اسیدهایی که در لایه برداری شیمیایی خانگی باید به دنبال آنها باشید آورده شده است:

 • اسید گلیکولیک برای انواع پوست های معمولی و چرب مفید است و لایه سطحی پوست شما را لایه برداری می کند.
 • اسید سالیسیلیک برای پوست های چرب و مستعد آکنه مفید است تا آلودگی ها را از منافذ پاک کند.
 • اسید لاکتیک برای انواع پوست و محو شدن لکه های تیره مفید است.
 • اسید ماندلیک برای انواع پوست و پوست های تیره تر، به ویژه برای درمان منافذ بزرگ مفید است.
 • اسید فیتیک برای پوست های حساس و هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب مفید است.

نکات مراقبتی قبل و بعد از لایه برداری

 • 24 ساعت قبل و بعد از استفاده لایه برداری فیزیکی انجام ندهید.
 • 3 تا 5 روز قبل و بعد از استفاده از رتین A، اسیدها و محصولات پاک کننده آکنه استفاده نکنید.
 • از مصرف محصول روی پوست ملتهب خودداری کنید.
 • برخی از لایه بردارهای خانگی حاوی ماده ای به نام تری کلرواستیک اسید (TCA) هستند.

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین لیزر جای جوش و لک در تهران

از هر چیزی که مبتنی بر TCA باشد دوری کنید، که در صورت استفاده نادرست می‌تواند خطرناک باشد. لایه برداری در خانه برای نگهداری مداوم پوست عالی است، اما اگر در تلاش برای ترمیم هایپرپیگمانتاسیون و اسکار آکنه هستید، بعید است که تاثیر زیادی داشته باشند.

اکثر عوارض جانبی نتیجه کاری است که شما پس از لایه برداری انجام می دهید. مهم است که از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید، زیرا این مقصر اصلی مشکلات رنگدانه است. اگر لایه برداری قوی نباشد یا به طور نادرست استفاده شود، ممکن است جای زخم ایجاد شود.

این گزینه ها با کمک یک متخصص ارائه می شود

اگر به دنبال درمان شدیدتری هستید، بهتر است به متخصصان مراجعه کنید. برخی از موادی که مشاهده خواهید کرد شامل فنل و اسید تری کلرواستیک است.

برای نتایج، چه چیزی باید انتظار داشته باشید؟

با این حال، ما همیشه به بیماران خود توصیه می کنیم که استفاده از رتینول خود را 7 تا 14 روز قبل از لایه برداری متوقف کنند. علاوه بر این، اگر پسوریازیس فعال، اگزما، درماتیت، روزاسه یا فرسایش دارید، کاندیدای آن نخواهید بود.


بیشتر بخوانید :

درمان ضایعات رنگی پوست با لیزر

همه چیز در مورد درمان اسکار آکنه با لیزر

چگونگی درمان جوش های کوچک و بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24