مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس چگونه انجام خواهد شد؟

پزشک متخصص پوست ابتدا به شناسایی غدد بیش فعال عرق می‌پردازد، سپس در ناحیه مورد نظر از لیدوکائین استفاده می‌‌کند تا در طول درمان دچار درد نشوید و پس از آن پودر نشاسته را در آن ناحیه استعمال می‌نماید. نقاطی که بیش از حد عرق می‌‌کنند به رنگ آبی یا تیره دیده خواهد شد. پزشک کمک مداد جراحی این نواحی رو مشخص می‌‌کند و قبل از تزریق آنجا را پاک سازی خواهد کرد. باید بین نقاطی که قرار است بوتاکس تزریق شود حدود دو سانتی متر فاصله وجود داشته باشد. سوزن‌های مورد استفاده کوچک هستند و تزریق به صورت سطحی انجام می‌‌شود اما اکثر بیماران به راحتی می‌توانند فرآیند تزریق بوتاکس زیر بغل را تحمل کنند.

چگونه برای تزریق بوتاکس آماده شویم؟

نکاتی که باید قبل از تزریق بوتاکس رعایت کنید به شرح زیر می‌باشد:

  • قبل از مراجعه به پزشک زیر بغل خود را شیو کنید
    و حدود ۲۴ ساعت پیش از تزریق بوتاکس از مصرف محصولات ضد تعریق یا دئودورانت خودداری نمایید.
  • باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از تزریق بوتاکس از مصرف داروهای غیر استروئیدی آسپرین ویتامین ای، جینکو بیلوبا، و گل راعی خودداری نمایید
    زیرا ریسک بروز کبودی و خونریزی را افزایش می‌دهند.
  • در صورتی که پزشک شما برای اهداف خاصی به تجویز آسپرین پرداخته است نیازی به قطع کردن آن قبل از تزریق بوتاکس نیست. اگر شما دچار اختلالات خونریزی دهنده هستید یا از وارفارین استفاده می‌‌کنید قبل از تزریق بوتاکس با پزشک خود مشورت نمایید.
  • ترجیحاً از یک عدد تاپ تیره و گشاد و کهنه استفاده کنید
    زیرا ممکن است روی لباس شما لکه لیدوکایین و خون باقی بماند.

مراقبت بعد از بوتاکس زیر بغل

ممکن است در ۱۲ ساعت اول پس از تزریق بوتاکس، زیر بغل شما کمی دردناک یا حساس شود. معمولاً بیماران می‌گویند که احساس خستگی و سنگینی با زور طی مدت چند روز برطرف می‌شوند و هیچ گونه مشکلی نخواهند داشت. نتایج حاصل از درمان طی مدت یک هفته به وجود می‌آید. گاهی اوقات پزشک از بیمار می‌‌خواهد که مجددا به مطب او مراجعه کند تا به ارزیابی میزان اثر گذاری بوتاکس بپردازد و در صورت لزوم برنامه درمان را تغییر دهد.

گاهی اوقات برای کسب نتایج مطلوب، شما به یک جلسه دیگر تزریق بوتاکس نیاز خواهید داشت. باید زیر بغل خود را تمیز نگه دارید. شما می‌توانید طی مدت ۴ تا ۱۲ ساعت پس از تزریق و بهبود نسبی پوست از محصولات ضد تعریق استفاده کنید. تا ۴۸ ساعت پس از تزریق بوتاکس از انجام فعالیت جسمانی سنگین یا قرار گرفتن در محیط بسیار گرم خودداری کنید. در صورت بروز هر گونه عوارض جانبی ناخوشایند و غیرقابل انتظار یا علائم نگران کننده باید هرچه سریع تر به پزشک خود مراجعه نمایید تا شما را ارزیابی کند. تزریق بوتاکس به طور کامل از عرق کردن جلوگیری نمی‌‌کند اما می‌‌تواند از مقدار آن بکاهد.


مطالب مرتبط :

علائم و نشانه‌های‌ هایپرهیدروزیس چیست ؟

مزایای بوتاکس زیر بغل

مشکلات قابل درمان به روش کربوکسی تراپی

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24