تزریق کدام ژل خطرناک است؟

تزریق کدام ژل خطرناک است؟

تزریق کدام ژل خطرناک است؟

ژل‌ های تزریقی چگونه عمل می‌ کنند؟

همه پوست‌های صاف و جوان در یک چیز مشترک هستند و آن اسید هیالورونیک است. این ماده در سلول‌های پوستی هر نقطه از بدن و در همه نژاد‌ها وجود دارد. اسید هیالورونیک فضای بین الیاف کلاژن و الاستین را پر می‌کند، آب را در پوست نگه داشته و حجم پوست را حفظ می‌کند. با افزایش سن، میزان اسید هیالورونیک موجود در پوست کاهش یافته و بنابراین نهایتاً با شیارها، چین و چروک‌ های صورت و در اکثر مواقع نازک‌تر شدن لب مواجه می‌شویم.

باتزریق اسید هیالورونیک به پوست، اثرات اسید هیالورونیک طبیعی بیشتر شده و ظاهر و حالت پوست آبدار می‌شود. با پر کردن فرو رفتگی‌های پوستی، چین‌ها و چروک‌ ها به طور قابل توجهی کم شده و یا برطرف می‌شوند. با وجود اینکه بوتاکس هم یک روش تزریقی است و همه ما راجع به عوارض بوتاکس شنیده‌ایم ولی مکانیزم اثر و نوع چین و چروک‌های هدفش به طور کلی با ژل‌های تزریقی فرق دارد.

تزریق کدام ژل خطرناک است؟ | لیزر جای جوش و لک در تهران
لیزر جای جوش در تهران

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین(لیزر جای جوش و لک در تهران-لیزر جای جوش در تهران)

تزریق کدام ژل خطرناک است؟

تعدادی از ژل‌های تزریقی عوارض خطرناک و بعضاً غیرقابل جبرانی به همراه دارند. به طور مثال، برخی ژل‌های تزریقی دائمی در بسیاری از افراد عوارض شدیدی ایجاد کرده و آنها را با مشکلات متعددی مواجه می‌کند. مثلاً عده‌ای از پزشکان می‌گویند در این ژل‌ها از مونومرهای سرطان‌زا استفاده شده است که می‌تواند خطر سرطان را در افرادی که این ژل را تزریق می‌کنند افزایش دهد.

همچنین برخی افراد دچار حساسیت شده و سیستم ایمنی شان در مقابله با این ماده به مبارزه می‌پردازد. در بعضی موارد دیگر، این ماده می‌تواند گرانولوما ایجاد کند. در واقع این عارضه زمانی رخ می‌دهد که ژل سفت شده و باعث ایجاد تورم در صورت شود. بنابراین قبل از تزریق حتما با پزشک درباره انتخاب ژل مناسب و استاندارد مشورت کنید.

 


مطالب پیشنهادی:

راهکارهای افزایش ایمنی تزریق ژل

جوانسازی صورت با تزریق ژل

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24