تفاوت تزریق ژل و چربی

تفاوت تزریق ژل و چربی

تفاوت تزریق ژل و چربی

تزریق ژل و تزریق چربی چه تفاوتی با هم دارند؟

نکته بسیار مهم اینجاست که تزریق چربی نیاز به تخصص بیشتری دارد و دوران نقاهت طولانی‌ تری را نیز داراست، اما با توجه به نتایج ماندگارتر آن قابل توجیه است.

اگر ژل با دقت و اندازه مناسب تزریق گردد، هیچ برآمدگی یا توده‌ای ایجاد نخواهد شد. برای جوانسازی لبه‌های عمودی ستون‌های فیلتروم لب بالا، قوس کوسپید (قوسی که در قسمت میانی لب فوقانی روی دندان‌های نیش قرار دارد) و انحناء زیبای لب تزریق ژل انتخاب بهتری است، چون ماده پر کننده ثبات بیشتری دارد و شکل بهتری را می‌دهد.

در صورتی که‌ در تزریق چربی ماده تزریق شده نرم است. و نمی‌تواند مانند ژل نیروی لازم را به پوست وارد ‌کند. الویت اکثر پزشکان در صورت تحلیل رفتن چربی زیر شقیقه و گونه در یک عمل غیرجراحی استفاده از ژل ولوما به عنوان ماده حجم دهنده‌ی محکم است تا بهتر از ساختار صورت محافظت کند و گونه‌ها بالاتر برود.

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین (لیزر جای جوش و لک در تهران-لیزر جای جوش در تهران)

ولی گاها پزشکان چربی را به دلیل سهولت استخراج و انجام تزریق تحت بی‌حسی انتخاب می‌کنند. گاهی در خانم‌های لاغر دیده می‌شود که برجستگی گونه‌ها از بین می‌رود. و صورت حالت استخوانی ناخوشایندی اطراف چشم‌ها پیدا می‌کند و چهره در اثر افتادگی ابروها همواره خسته و خموده به نظر می‌رسد. تزریق اسکالپترا در این شرایط بهترین گزینه است. به علاوه چنانچه لاغری صورت زیر شقیقه‌ها با تزریق چند آمپول ولوما رفع نشود، می‌توان از اسکالپترا استفاده کرد.

تزریق چربی را می‌توان یک عمل جراحی به حساب آورد در نتیجه پس از آن ورم و کبودی را به دنبال خواهیم داشت که این امری طبیعی است‌. ماندگاری و اثر گذاری تزریق چربی مدت طولانی‌‌تری را داراست. و به بیش از دو سال می‌رسد و گاهی نتیجه به دست آمده پس از فروکش کردن ورم تقریباً دائمی است.

البته موفقیت عمل تزریق چربی بسیار بیشتر از تزریق ژل به مهارت جراح بستگی دارد. مشاهده نتیجه نهایی تزریق چربی در مقایسه با تزریق ژل زمان بیشتری می‌برد. تزریق چربی غالباً به بیمارانی توصیه می‌شود که پیش از این لیفت صورت انجام داده‌اند و می‌خواهند چهره جوان‌تر و جذاب‌تری داشته باشند.

تفاوت تزریق ژل و چربی | لیزر جای جوش و لک در تهران
لیزر جای جوش در تهران

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین (لیزر جای جوش و لک در تهران-لیزر جای جوش در تهران)

تفاوت اساسی تزریق چربی:

  • مهم ترین تفاوت بین تزریق ژل و تزریق چربی جنس ماده ی تزریق شده است. در تزریق چربی ماده تزریق شده از نوع بافت خود بدن فرد می باشد. ولی ژل ماده‌ای شیمیایی و ساختگی است.
  • زمانی که چربی تزریق می‌شود علاوه بر پر کردن و حجم دادن می‌تواند فواید درمانی هم داشته باشد زیرا حاوی بافت‌های بنیادی بوده و تولید کلاژن را افزایش داده و در نتیجه در جوانسازی پوست بسیار موثرتر خواهد بود. ولی ژل فقط خاصیت پر کنندگی دارد.
  • در تزریق چربی به دلیل اینکه ماده تزریق شده از بافت خود بدن است احتمال جابجایی وجود ندارد. ولی در تزریق ژل به دلیل شیمیای بودن و نیز عدم هماهنگی با بافت بدن احتمال جابجایی وجود خواهد داشت.
  • اثر و ماندگاری ژل بسیار کوتاه تر است و فرد می‌بایست هر چند ماه یکبار تزریق را تمدید نماید. درحالیکه چربی تاثیر و ماندگاری بیشتری دارد.

جهت اطلاع از خدمات پوست و مو دکتر مهدی سبکتکین اینجا کلیک کنید.

  • امکان تزریق چربی در قسمت‌های مختلف صورت مانند شقیقه، گیجگاه و دیگر نقاط وجود دارد درصورتی که تزریق ژل کمی محدود‌تر است و فقط در نقاطی مانند لب‌، خط خنده و یا گونه می‌تواند کاربرد داشته باشد.
  • تزریق چربی را می‌توان حتی به شکل وسیع‌تر و در حجم بیشتر مانند ساق پا، ران‌ها، سینه، دست، یا نواحی ژنیتال استفاده نمود. این در حالی ست که تزریق ژل به صورت محدودتر و در حجم کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد .
  • یکی از عوارض تزریق ژل گلوله شدن آن است. در تزریق چربی به هیچ وجه امکان گلوله شدن وجود ندارد.
  • در تزریق چربی به دلیل حجم دهی، قابلیت بیشتری برای فرم دهی و پخش یکسان وجود دارد. درتزریق ژل این امکان محدود‌تر است.
  • تزریق چربی یک عمل جراحی ساده محسوب می‌شود و نیاز به دانش پزشکی دارد و می‌بایست فقط توسط پزشک جراح انجام شود. تزریق ژل را با چند ساعت آموزش می‌توان فرا گرفت. تزریق چربی نیاز به تجهیزات جراحی و اتاق عمل دارد در حالیکه تزریق ژل نیاز به تجهیزات خاصی نداشته و تنها وجود شرایط استریل برای انجام آن کافی است.

 


مطالعه بیشتر:

نحوه رفع ورم بعد از تزریق ژل

عوارض تزریق ژل زاویه فک

زاویه سازی و ایجاد خط فک با تزریق ژل

 

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24