درمان تعریق زیاد صورت با راهکار‌های خانگی 1

درمان تعریق زیاد صورت با راهکار‌های خانگی 1

درمان تعریق زیاد صورت با راهکار‌های خانگی 1

کنترل علائم تعریق بیش از حد در منزل

در ادامه با بررسی بهترین راهکارهای خانگی، به شما کمک می‌کنیم تا علائم تعریق بیش از حد را در منزل کنترل کنید:

۱- ژل آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا با داشتن اثر خنک کنندگی در درمان تعریق زیاد صورت موثر است. شما می‌توانید این ماده را روی پوست خود بمالید تا با تنظیم دمای بدن، تعریق زیاد خود را از بین ببرید. عرق کردن یک فرایند طبیعی است. اما اگر بیش از اندازه شود، فرد مبتلا را آزار می‌دهد. از طرفی زیاد عرق کردن باعث می‌شود تا به دلیل رشد میکروب‌ها روی پوست، زمینه ابتلا به انواع بیماری‌های پوستی به وجود آید.

۲- جادوی درخت فندق

برگ و پوست بوته فندق شامل ترکیبات مفیدی مثل اسید گالیک، تانن‌ها، فلاونوئید‌ها و روغن‌های ضروری است. این ماده ضخامت پوست را کاهش داده و به دلیل خاصیت رطوبت دهی، یک مبارز قوی در فرایند درمان تعریق زیاد صورت به حساب می‌آید. برای درمان تعریق یک تکه پنبه را به روغن فندق آغشته کرده و آن را به صورت خود بمالید.

درمان تعریق زیاد صورت با راهکار‌های خانگی 1 | لیزر جای جوش و لک در تهران لیزر جای جوش در تهران

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین «لیزر جای جوش و لک در تهران-لیزر جای جوش در تهران» را دنبال نمایید.

۳- جوش شیرین

این ماده به دلیل داشتن خاصیت قلیایی باعث به تعادل رساندن اسید در بدن می‌شود. از طرفی در کاهش تعریق صورت نقش دارد و بوی بد عرق را هم از بین می‌برد. برای درمان تعریق صورت و از بین بردن بوی نامطبوع آن، جوش شیرین را با نصف فنجان آرد، سودا و ۲ الی ۳ قطره اسطوخودوس ترکیب کرده و آن را روی پوست قرار دهید. بعد از چند دقیقه صورت خود را با یک پارچه تمیز، خشک کنید.

۴- چای سیاه

این ماده با برخورداری از اسید‌تانیک دارای خواص رطوبت دهی بوده و ضد تعریق است. ۲ عدد چای کیسه‌ای را در ۳ لیوان آبی که به نقطه جوش نرسیده قرار دهید. سپس آن را به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی صورت بگذارید.

 


مطالعه بیشتر:

راهکار‌های پزشکی درمان تعریق زیاد صورت 1

راهکار‌های پزشکی درمان تعریق زیاد صورت 2

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24