درمان سلولیت

درمان سلولیت

درمان سلولیت

چگونه سلولیت را از بین ببریم؟

بسیاری از افراد ظاهر سلولیت را دوست ندارند و ترجیح می‌دهند پوستشان تا حد امکان صاف باشد. بنابراین، مقالات زیادی در مورد سلولیت و درمان‌های موجود آن در دسترس است. برای بهبود این مشکل از تغییرات رژیم غذایی گرفته تا کرم‌های برطرف‌کننده‌ی سلولیت و درمان‌های مکانیکی در دسترس است.

برخی از درمان‌ها بیشتر در مطالعات پزشکی بر روی سلولیت تاثیر داشتند و در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

 

۱. لیزر

لیزر، نور یا رادیو فرکانس درمانی: دستگاه‌های تصویب‌شده ترکیبی از نور درمانی یا لیزر و یا اشعه مادون قرمز با ماساژ هستند که به کاهش موقت ظاهر سلولیت کمک می‌کند و برای حفظ ظاهر بهبود یافته نیاز به چندین جلسه درمانی و درمان‌های نگهدارنده دارند.

۲. برس خشک برای سلولیت

برس خشک نمی‌تواند درمان خیلی دقیقی برای سلولیت باشد. اما نمای آن را بهبود می‌بخشد. شما با استفاده از برس خشک می‌توانید به پوست بدن خود طراوت و شادابی بیشتری بدهید و جریان خون را در زیر پوست بیشتر کنید. یکی دیگر از فوایدی که برس خشک برای بدن دارد این است که از پوست شما لایه‌برداری می‌کند.

۳. لگ آنتی سلولیت

لگ آنتی سلولیت خونرسانی به پوست را افزایش می‌دهد و از ایجاد سلولیت تا حد ممکن پیشگیری می‌کند. همچنین این لگ در بهبود سلولیت پا تاثیر زیادی دارد. اگر می‌خواهید که پوست شفاف و سالمی داشته‌باشید، استفاده از این لگ برای شما می‌تواند کمک‌کننده باشد.

۴. امواج صوتی

درمان با امواج صوتی؛ در این تکنیک امواج صوتی را در مناطق آسیب‌دیده اعمال می‌کنند.

۵. سابسیژن

تکنیک ساب سیژن: روشی است که شامل قراردادن یک سوزن در زیر پوست برای شکسته‌شدن اتصال بافت پیوندی فیبر است که تجمعات سلول‌های چربی را از هم جدا می‌کند.

۶. از بین بردن سلولیت ران با وکیوم

آزادسازی دقیق با وکیوم با کمک خلاء یک روش جدید دیگر است که می‌تواند به شکستن نوارهای سخت بافت فیبری که در ظاهر سلولیت نقش دارند، کمک‌کند.

درمان سلولیت | لیزر جای جوش و لک در تهران لیزر جای جوش در تهران

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین، لیزر جای جوش در تهران

سایر درمان‌هایی که که مطالعات کمتری روی آنها انجام‌شده، اما به درمان سلولیت کمک می‌کنند، عبارتند از:

  1. متیل اکسانتین‌ها: متیل‌اکسانتین‌ها گروهی از مواد شیمیایی هستند که شامل آمینوفیلین، کافئین و تئوفیلین هستند و به دلیل خاصیتی که در شکستن بافت چربی دارند، در کرم‌های درمان‌کننده‌ استفاده می‌شوند.
  2. درمان‌های ماساژ: دستگاه‌های موجود در بازار نواحی تحت‌ تأثیر را ماساژ می‌دهند.
  3. لیپوساکشن با کمک لیزر: لیپوساکشن خالص شامل استخراج چربی از طریق خلاء آن از زیر پوست است و موثر نیست.
  4. لیپوساکشن اولتراسونیک: با استفاده از امواج صوتی سعی در کاهش سلولیت دارد، اما هیچ مدرک قطعی برای اثبات اثربخشی این تکنیک در دست نیست.
  5. کرم‌های رتینول یا محصولات موضعی حاوی ۰.۰۳٪ رتینول نیز ممکن است تاثیری داشته‌باشند، برخی ادعا می‌کنند که این امر ظاهر سلولیت را کاهش می‌دهد و برای دیدن اثر لازم است که محصول را به مدت شش ماه یا بیشتر استفاده کنید.
  6. کربوکسی تراپی یک روش پزشکی است که در آن متخصصان گاز دی‌اکسید‌کربن را زیر پوست تزریق می‌کنند، یک مطالعه کوچک نشان داد که این روش ممکن است مفید باشد.

 


مطالعه بیشتر:

فرق سلولیت پوستی و عفونی

درمان سلولیت و چاقی موضعی با مزوتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24