درمان مشکلات پوستی با میکرودرم

درمان مشکلات پوستی با میکرودرم

نحوه درمان مشکلات پوستی با میکرودرم

خیلی‌ها از جای جوش در صورت‌شان ناراضی‌اند که به داروهای شیمیایی جواب نمی‌دهد. در این مطلب از سایت دکتر مهدی سبکتکین متخصص لیزر جای جوش در تهران درمان مشکلات پوستی با میکرودرم را مورد بررسی قرار می دهیم.

از میکرودرم ابریژن می‌توان برای رفع جای جوش‌ها استفاده کرد. فرورفتگی‌های ناشی از جوش‌های قبلی و جای آکنه و جوش با میکرودرم ابریژن قابل رفع است. با استفاده از میکرودرم ابریژن می‌توان در درمان جوشگاه‌های (اسکار) آکنه و آبله مرغان نیز استفاده کرد. جوشگاه‌های زخم و اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و اغلب برحسب نوع اسکار و محل و عمق آن به چند جلسه درمان هفتگی نیاز دارد. در ترمیم جوشگاه‌های سوختگی نیز می‌توان از این روش استفاده کرد.

جوانسازی پوست 

از این روش می‌توان در درمان چروک‌های سطحی و کم‌عمق پوست استفاده کرد. چند جلسه درمان در این مورد به کار می رود. فواصل درمان را می‌توان برحسب وضعیت بیمار تغییر داد و از هفته‌ای یک بار تا دو هفته یک‌بار فواصل را اضافه کرد. چروک‌های خیلی عمیق با این روش درمان نمی‌شوند ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف‌تر و محکم‌تر می‌شود. چون در این روش سایش پوست سطحی است، جوشگاه و تغییر رنگ پوست دیده نمی‌شود. به همراه این روش می‌توان از لیزرهای جوانسازی بدون زخم استفاده کرد که نتیجه درمان را خیلی بهتر می‌کند.

اهداف لیزر جای جوش و لک | لیزر جای جوش و لک در تهران

لک‌های پیری و بارداری

درباره لک‌های پیری باید گفت که این لک‌ها یا مربوط به آفتاب بوده یا در سنین بالا در پوست‌های روشن دیده می‌شود. این لک‌ها با میکرودرم ابریژن قابل درمان هستند. اما مهم‌ترین اثر میکرودرم ابریژن کمرنگ یا محو کردن لک‌های بارداری است به‌خصوص اگر همزمان با آن از داروهای لک‌بر استفاده شود
بررسی‌های اخیری که روی میکرودرم ابریژن انجام شده، نشان‌دهنده افزایش ۲۰برابری نفوذ ویتامینC پس از یک جلسه درمان است.

این اثر میکرودرم در لک‌هایی که قبلا با درمان‌های ضدلک بهبود نیافته‌اند، مشهودتر است. همچنین در درمان ترک‌های پوست در زمان بارداری یا چاقی و بلوغ می‌توان از این روش استفاده کرد که البته خیلی خوب به درمان پاسخ نمی‌دهد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین لیزر جای جوش در تهران

منافذ پوستی بزرگ

باز شدن منافذ پوست یکی از مشکلات عمده در خانم‌ها و آقایان است. یکی از راه‌های درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریژن است. پس از چند جلسه درمان، به علت بافت‌سازی و محکم‌تر شدن پوست منافذ پوستی نیز کوچک‌تر می‌شود. یکی دیگر از کاربردهای این روش درمان و برطرف کردن جای تاتو و خالکوبی است. خالکوبی‌های سطحی پوست را می‌توان با این روش درمان کرد یا از همراهی این روش با لیزرهای خاص برای پاک کردن تاتوهای بدرنگ شده یا بد‌فرم استفاده کرد.


بیشتر بخوانید :

تشخیص و درمان آکنه کیستیک

درمان منافذ باز پوست با لیزر CO2

نکات مراقبتی پیلینگ پوست

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24