درمان های پوست آسیب دیده با نور خورشید

درمان های پوست آسیب دیده با نور خورشید

بررسی درمان های پوست آسیب دیده با نور خورشید

در مطلب امروز سایت دکتر مهدی سبکتکین – لیزر جای جوش و لک در تهران درمان های پوست آسیب دیده با نور خورشید را مورد بررسی قرار می دهیم.

محافظت از پوست

اولین قدم برای معکوس کردن پوست آسیب دیده از آفتاب، جلوگیری از آسیب بیشتر است. یک کرم ضد آفتاب خوب با طیف گسترده ای که از قرار گرفتن پوست در معرض مستقیم اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند، اولین و مهم ترین گام برای جلوگیری از عوارض تابش آفتاب بر پوست است. جلوگیری از عوارض ناشی از تابش آفتاب بر پوست، آسان تر از درمان آن است. اقداماتی شامل پوشیدن لباس محافظ، استفاده از کرم ضد آفتاب و اجتناب از برنزه کردن، می تواند باعث جلوگیری از آسیب شود. مراقبت مناسب از پوست به معنی توجه به هرگونه تغییر است. افرادی که دارای پوست روشن هستند یا سابقه خانوادگی در ابتلا به سرطان پوست دارند، باید بیشتر مراقب محافظت در برابر آفتاب باشند.

کرم ها و ژل های موضعی

استفاده از انواع کرم ها و ژل های موضعی برای لایه برداری شیمیایی و فیزیکی پوست و درمان های لیزری می توانند به طور موقت، پوست را ترمیم کرده و صاف و هموار جلوه دهند.

رتینوئیدها

این ترکیبات که از نظر شیمیایی از ویتامین A مشتق شده اند، سلول های پوست را تحریک می کنند تا از بین بروند و خود را تجدید کنند و چرخه ترمیم سلول های پوست را بهبود می بخشند. آنها همچنین تولید کلاژن را تحریک می کنند، لکه های قهوه ای را محو می کنند و طبق مطالعات، اندازه منافذ را نیز کاهش می دهند.

عوارض آفتاب سوختگی چیست؟ | لیزر جای جوش و لک در تهران لیزر جای جوش در تهران

ویتامین سی و سایر آنتی اکسیدان ها

ویتامین سی، می تواند روند بهبود پوست را تسریع کند و همچنین محافظ خوبی برای جلوگیری از عوارض تابش آفتاب بر پوست است. آنتی اکسیدان ها می توانند علائم پیری پوست را کند کرده، آسیب UV به را پوست کاهش داده و به تولید کلاژن کمک کنند.

لایه بردار ها

آسیب ها و عوارض ناشی از نور آفتاب سرعت چرخش یا جایگزینی سلول های پوست را کاهش می دهد. این باعث تیرگی و خشکی پوست ، ناهمواری رنگ پوست و حتی لکه ها و انسداد منافذ می شود. لایه بردارهای شیمیایی می توانند گردش سریع سلول های پوست را تحریک کنند. لایه برداری شیمیایی یک روش غیرجراحی است که توسط متخصص پوست و مو با استفاده از محلول های مختلف برای بهبود ظاهر پوست انجام می شود. عمق درمان متفاوت است. بسته به نوع پوست و هدف زیبایی و درمانی می تواند سطحی، متوسط یا عمیق باشد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین – لیزر جای جوش و لک در تهران

مواد آرایشی روشن کننده

لوازم آرایشی سفید کننده یا روشن کننده معمولاً شامل هیدروکینون هستند، عنصری که نشان داده شده دارای خواص روشن کنندگی پوست است. ترکیب رتینوئید، می تواند لکه های سطحی، رنگدانه های ناهموار و لکه های خورشیدی را روشن کند؛ اما به طور کامل از بین نمی برد.

دستگاه های مبتنی بر نور

این دستگاه ها که به عنوان جوانساز پوست نیز شناخته می شوند، مانند دستگاه IPL ، می توانند بافت پوست، قرمزی و لکه های قهوه ای را بهبود ببخشند.


مطالب پیشنهادی جهت مطالعه بیشتر:

درمان های مختلف برای بیماری اریتراسما

مکمل‌های مفید برای پوست و مو

معرفی بهترین محصولات کلاژن ساز

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24