راهکارهای درمانی برای پوست مردان (قسمت دوم)

راهکارهای درمانی برای پوست مردان (قسمت دوم)

راهکارهای درمانی برای پوست مردان (قسمت دوم)

در این مطلب به ادامه ی راهکارهای درمانی برای پوست مردان میپردازیم.

 

  • میکرودرم ابریژن

در این روش، از یک دستگاه مکش خلاء همراه با یک فرمول شیمیایی ملایم کریستالی برای حذف لایه بالایی سلول های پوست استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. میکرودرم ابریژن، پوست را جوان تر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند و باعث نفوذ محصولات موضعی به لایه های عمیق پوستی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود تا خطوط بسیار ظریف را از بین ببرد. در کنار همه این مزیت ها به پوست “درخشندگی” و خاصیت جوانسازی بیشتری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بخشد.

هر جلسه درمانی میکرودرم ابریژن ممکن است ۳۰ دقیقه زمان ببرد. اما این احتمال وجود دارد که حدود یک ساعت بعد از آن پوست شما کمی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قرمز به نظر برسد. میزان ماندگاری آن، به سن و وضعیت پوست مردان بستگی دارد.

اما این روش برای خطوط یا چین و چروک های عمیق پوستی پیشنهاد نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود، و از افتادگی پوست جلوگیری نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

  • لیزر موهای زائد

در این روش رنگدانه ملانین مو انرژی ناشی از لیزر که به پوست تابش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود را جذب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. لیزر باعث ریزش و از بین رفتن موهای زائد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و از رویش مجدد آنها پیشگیری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. به طور کلی این روش برای موهای زائد تمام قسمت های بدن کاربرد دارد. مدت زمان لازم برای انجام آن به حجم موهای مویی که باید برداشته شود، بستگی دارد و حدود ۱۰ دقیقه یا چند ساعت طول می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کشد. از آنجایی که موها به صورت چرخه ای رشد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند، بین چهار تا هشت جلسه درمانی نیاز است که موها به طور کامل از بین بروند.

ماندگاری این روش در برخی مردان ممکن است دائمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ باشد. اما در برخی موارد، موها ممکن است دوباره رشد کنند، اما معمولاً سبک تر و راحت تر برداشته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که موها در طول دوره درمانی از بین نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌روند. در عوض، در روزها و هفته های بعد به تدریج از بین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رود. اکثر مردان درخواست حذف موهای پشت و سینه خود را دارند. این روش در مردان معمولاً به دلایل اجتماعی انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

راهکارهای درمانی برای پوست مردان (قسمت دوم) | لیزر جای جوش و لک در تهران لیزر جای جوش در تهران

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین، لیزر جای جوش در تهران

  • لایه برداری شیمیایی

به عنوان یکی دیگر از راهکار درمانی برای پوست مردان، می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان از مواد شیمیایی برای برداشتن پوست استفاده کرد. این روش برای لایه برداری عمقی و حتی سطحی کاربرد دارد.

لایه برداری شیمیایی با از بین بردن پوست های مرده و قدیمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و لایه های سطحی پوست باعث جوان سازی پوست می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. سپس کلاژن جدید طی فرآیندی به نام بازسازی کلاژن تولید می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. مزایای لایه برداری شیمیایی شامل بهبود رنگ پوست، بافت، اندازه منافذ، رنگ و خطوط ریز و چین و چروک است.

لایه برداری شیمیایی یک درمان موضعی است که از انواع مختلفی از مواد شیمیایی برای از بین بردن لایه های آسیب دیده پوست و همراه با آن، خطوط و چین و چروک های سطحی استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

لایه برداری سطحی حدود ۳۰ دقیقه طول می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کشد. یک لایه برداری متوسط ۳۰ تا ۶۰ دقیقه و یک لایه برداری عمیق حدود دو ساعت زمان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برد.

یک لایه برداری سبک معمولاً برای ماندگاری چندین ماه باید تکرار شود. نتایج یک لایه برداری متوسط حدود یک سال طول می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کشد. لایه برداری عمیق دائمی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌است، اگرچه چین و چروک های جدید می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند در طول زمان ایجاد شوند.

اما اکثر مردان تمایل به لایه برداری شیمیایی سبک دارند که بیشتر برای جوانسازی پوست و نرم کردن خطوط پوستی انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.


مطالب مرتبط:

راهکارهای درمانی برای پوست مردان

راهکارهای درمانی برای پوست مردان (قسمت اول)

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24