راهکار‌های پزشکی درمان تعریق زیاد صورت 1

راهکار‌های پزشکی درمان تعریق زیاد صورت 1

راهکار‌های پزشکی درمان تعریق زیاد صورت 1

تعریق بیش از حد یا لوکالیزه

درست است که تعریق زیاد حیات شما را تهدید نمی‌کند، اما کیفیت زندگی فرد مبتلا را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

تعریق بیش از حد یا لوکالیزه مخصوص به نواحی خاصی از بدن شامل صورت است و در بین جمعیت نرمال حدود ۲.۸ درصد شیوع دارد.

از طرفی شانس ابتلا به این عارضه در بین زنان و مردان یکسان است. با توجه به این موضوع، درمان تعریق زیاد در صورت اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

مهم ترین راهکارهای درمان تعریق زیاد صورت

بیش‌تر کسانی که دچار تعریق هستند، با افزایش اضطراب و هیجان بیشتر عرق می‌کنند. تعداد غدد عرق در نواحی سر و صورت، کف دست و پا، زیر بغل و… بیش‌تر است. از طرفی درمان تعریق زیاد صورت هم با راهکارهای ساده‌تری نسبت به تعریق در کل بدن صورت می‌گیرد. بنابراین با کاهش شدت عارضه، میزان تعریق تحت کنترل قرار می‌گیرد.

  • از ضد تعریق‌ها استفاده کنید.

اولین مرحله برای درمان تعریق زیاد صورت این است که از ضد تعریق‌ها استفاده کنید. محلول‌های آلومینیوم کلراید هگزا هیدرات دارای غلظت‌های مشخصی بوده و می‌توانند تعریق در ناحیه صورت را تا حد زیادی کنترل کنند. معمولا ۳ تا ۵ روز زمان لازم است تا فرد متوجه تاثیر استفاده از این محصول شود. البته که استفاده از درمان موضعی اثرات کوتاه مدت دارد و محلول باید طولانی‌تر مصرف شود تا نتیجه بدهد.

اگر مشکل شما با استفاده از ضد تعریق‌ها حل نشود، باید به سراغ مرحله دوم یعنی راهکار‌های پزشکی بروید. در ادامه به شما می‌گوییم که چطور می‌توانید تحت نظر پزشک تعریق بیش از حد صورت را درمان کنید:

  • بوتاکس برای درمان تعریق صورت

۱- بوتاکس

یکی از روش‌های موثر برای درمان تعریق زیاد صورت، تزریق بوتاکس است که توسط متخصص پوست انجام می‌شود. بوتاکس در بلوک کردن عصبی غدد عرق موثر است و در نتیجه مانع ترشح عرق می‌شود. مدت زمان تاثیر آن هم حدود ۵ تا ۹ ماه است. البته اگر بیمار مجدد برای درمان مراجعه کند، ماندگاری این روش بیش‌تر هم می‌شود.

تزریق بوتاکس نه تنها برای جلوگیری از عرق شدید صورت پیشنهاد می‌شود، بلکه برای نواحی زیر بغل و کف دست یا پا هم مناسب است. بدین ترتیب اعتماد به نفس فرد افزایش پیدا کرده و او می‌تواند با خیالی راحت فعالیت‌های روزمره زندگی خود را انجام دهد.

ممکن است این سوال برایتان ایجاد شده باشد که آیا عدم تعریق صورت برای سلامت ما ضرری ندارد؟ در پاسخ باید بگوییم که غدد عرق در سراسر بدن پراکنده هستند. با استفاده از بوتاکس تنها جلوی فعالیت بخشی از این غدد گرفته می‌شود. از این رو سایر غدد می‌توانند باعث تنظیم دمای بدن و دفع سموم شوند.

مراقبت صحیح از پوست | لیزر جای جوش و لک در تهران
لیزر جای جوش در تهران

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین «لیزر جای جوش و لک در تهران-لیزر جای جوش در تهران» را دنبال نمایید.

۲- یونتوفورزیس

یک روش یون درمانی با ولتاژ که در درمان تعریق زیاد صورت نقش دارد، یونتوفورزیس است. این روش ۲ تا ۳ جلسه در هفته انجام شده و باید ادامه دار باشد تا نتیجه بدهد. استفاده از یونتوفورزیس بدین گونه است که صورت داخل ظرف آب مخصوص دستگاه قرار می‌گیرد. سپس الکترود‌ها یون منفی آب را آزاد کرده و با معکوس کردن اختلاف پتانسیل غدد عرق، باعث کاهش تعریق آن‌ها می‌شوند.

 


مطالب پیشنهادی:

خواص درمانی بوتاکس

مراقبت صحیح از پوست

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24