زمان مناسب برای جوانسازی پوست

زمان مناسب برای جوانسازی پوست

بررسی زمان مناسب برای جوانسازی پوست

شروع درمان های جوانسازی پوست به شرایط شما کاملا بستگی دارد. این که چه زمانی با علائم پیری مواجه شوید به ژنتیک و انجام مراقبت های پوستی برمی گردد‌. استفاده مرتب از کرم های مرطوب کننده، ضد آفتاب ک تمیز نگه داشتن پوست و انجام مراقبت‌های لازم پوست باعث می‌شود که روند پیری پوست شما سرعت کمتری را طی کند و شما دیرتر با علائم پیری مواجه شوید. در این مقاله سایت دکتر مهدی سبکتکین متخصص لیزر جای جوش در تهران، زمان مناسب برای جوانسازی پوست را مورد بررسی قرار می دهیم.

بیشتر کسانی که برای جوانسازی پوست مراجعه می‌کنند در اوایل ۳۰ سالگی قرار دارند و در این سن با علائمی مانند چین و چروک های ظریف و افتادگی و لک های پوست مواجه شده اند. معمولا در این دوره می‌توان از روش هایی مانند لیزر، لایه برداری، هایفوتراپی و غیره استفاده کرد که این دسته از روش ها جزء روش های کم تهاجمی و موثر برای رفع علائم پیری پوست می باشد و با اجرای آن ساختار پوستی بهبود می یابد.

اما با شروع دهه چهارم زندگی، پوست به مراقبت بیشتری نیاز دارد. مخصوصاً خانم ها که در این دوره به سنین یائسگی نزدیک می شوند و به خاطر تغییرات هورمونی با اثرات بیشتری بر روی پوست مواجه خواهند شد. در این دوره چین و چروک های اطراف چشم و دهان بیشتری مشاهده می شود، پوست دچار خشکی بیشتری شود و لکه های پوستی زیادی روی پوست ظاهر می شود. در این دوره، روش های جوانسازی پوست مانند هایفوتراپی، لیزر، تزریق ژل و بوتاکس پیشنهاد می‌شود که با انجام هر کدام تا حدودی می توان علائم پیری بر روی پوست را کنترل کرد. به طور کلی روش های جوانسازی پوست به سه دسته تقسیم می شود.

عوارض جوانسازی با بوتاکس | لیزر جای جوش و لک

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین، لیزر جای جوش در تهران

این روزها روش های جوانسازی پوست در سه دسته کلی قرار می‌گیرند. در دسته اول، روش‌های تهاجمی مانند جراحی های پلاستیک و زیبایی قرار می گیرد. دسته دوم، روش های کم تهاجمی مانند هایفوتراپی، تزریق ژل و چربی و دسته سوم، روش های غیر تهاجمی شامل مراقبت های کلی پوست و کرم های ضد چروک است. برای انجام روش‌های تهاجمی هزینه‌های بسیار زیادی لازم است تا بتوان دوره نقاهت را به خوبی گذراند و با مشکلات و عوارض خاصی روبرو نشد.

اما ماندگاری این دسته از روش های جوانسازی نسبت به دیگر روش ها بیشتر است. برعکس، روش های غیر تهاجمی خطر کمی به همراه دارند. اما تاثیر بسیار زیادی بر روی پوست نمی گذارد. روش های کم تهاجمی هم نسبت به دو روش قبلی با استقبال بیشتری همراه هستند و جز روش های ارزان تر نسبت به روش‌های تهاجمی باشند و همچنین نسبت به روش های غیرتهاجمی تاثیر موثرتری بر روی پوست خواهند داشت.

بنابراین اگر می توانید از روش های کم تهاجمی استفاده کنید بهتر است به سراغ روش‌های تهاجمی نروید. چرا که این گونه روش ها خطرات و عوارض بسیاری به همراه دارند و ممکن است مشکل جبران ناپذیری برای شما اتفاق بیفتد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

نحوه عملکرد کربوکسی تراپی پوست

مزایای آر اف فرکشنال برای پوست

آشنایی با لایه‌های پوست

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24