عوارض بند انداختن صورت

عوارض بند انداختن صورت

بررسی عوارض بند انداختن صورت

بند انداختن صورت یکی از روش های مرسوم برای اصلاح صورت می باشد که موها را از ریشه در می آورد. اصلاح صورت با بند هم مثل روش های قبلی مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. در این مطلب از سایت دکتر مهدی سبکتکین مرکز لیزر جای جوش در تهران عوارض بند انداختن صورت را مورد بررسی قرار می دهیم.

درد زیاد

خیلی ها از درد زیاد در هنگام بند انداختن شکایت دارند. بعضی از افراد در طول بند انداختن اشک از چشمان شان سرازیر می شود. به دلیل کنده شدن مو از ریشه ، پوست آن منطقه حساس می شود و درد می گیرد. البته میزان درد بستگی به تحمل فرد دارد. اما درد آن موقتی است و خیلی طول نمی کشد.

ملتهب شدن پوست

بعد از بند انداختن ، پوست صورت ملتهب ، قرمز و حساس به لمس می شود. اگر خود را در آینه ببینید احساس می کنید صورت تان ورم کرده است که این به دلیل تجمع بیش از حد خون در قسمت بند انداخته است. التهاب معمولا در عرض چند ساعت از بین می روند، اما در پوست های حساس، ورم و سوزش مدت زمان بیشتری باقی می ماند. همچنین اگر نخ بند زبر و نامناسب یا فشار دست زیاد باشد پوست صورت زخم می شود.

بهترین تغذیه برای داشتن پوست خوب | لیزر جای جوش در تهران | دکتر مهدی سبکتکین

رشد موی زیر پوستی

گاهی بعد از برداشتن موهای زائد با بند ، موها در زیر پوست رشد می کنند. اگر مو را برداریم در حالی که فولیکول مو در پوست باشد، مو زیر پوست می روید.

نکات قبل و بعد از بند انداختن صورت

  • برای کاهش عوارض اصلاح صورت با بند ابتدا باید از یک نخ بند مناسب و نرم استفاده کنید. همچنین روش صحیح بند انداختن را بلد باشید و فشار زیاد و محکمی به پوست صورت وارد نکنید.
  • برای کاهش ورم و التهاب بعد از بند انداختن یک کرم خنک کننده به صورت تان بزنید که موجب می شود مناطق بند انداخته خنک شود و التهاب ، قرمزی و درد نیز پایان یابد.
  • البته کمپرس سرد نیز می تواند ورم را کم کند. به هر حال اگر نسبت به درد حساس هستید، پوستی نازک یا موهای ضخیم و کلفتی دارید و یا صورت تان مستعد جوش زدن هست این روش را توصیه نمی کنم.

خوبی بند انداختن این هست که زمان رویش مجدد موها دیرتر است چون موها از ریشه کنده می شوند و از همه مهم تر در آن از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی شود.

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین – لیزر جای جوش در تهران “


مطالب پیشنهادی جهت مطالعه بیشتر:

تکنولوژی آر اف و جوانسازی پوست

تاثیر انواع کرم بر پوست

عوارض پوستی اصلاح صورت

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24