مزایای آر اف فرکشنال برای پوست

مزایای آر اف فرکشنال برای پوست

بررسی مزایای آر اف فرکشنال برای پوست

در این مقاله سایت دکتر مهدی سبکتکین متخصص لیزر جای جوش در تهران، مزایای آر اف فرکشنال برای پوست را مورد بررسی قرار می دهیم.

سفت کردن پوست:

مهمترین کاربرد آر اف فرکشنال در سفت کردن پوست و درمان شلی پوست است. در واقع آر اف فرکشنال صورت، این قابلیت را دارد که یک لیفتینگ بدون جراحی برای پوست ایجاد کند که طبیعتا در زیبایی پوست بسیار تاثیر دارد. این تاثیر در دو نوبت ظاهر می شود یکی چند روز بعد از آر اف و یکی سه تا چهار هفته بعد که اثر دوم چندین سال دوام دارد. لیفت پوست با آر اف به قدری واضح است که می توان از آن برای بالا بردن ابرو و درمان افتادگی پلک هم استفاده کرد (البته برای این کار لازم استRF در مناطق خاص انجام شود).

سفت کردن غبغب و ناحیه فک:

یکی از کاربرد های مهم میکرونیدل آر اف سفت کردن غبغب و ناحیه فک می باشد این تاثیر آر اف بر پوست، بخصوص در خانم‌ها بسیار چشمگیر است به طوری که بعد از یک یا دو جلسه به وضوح از سفت شدن غبغب و ناحیه فک ابراز رضایت دارند. ارزش این کار وقتی مشخص می‌شود که این اثر را با لیزر لیپولیز مقایسه نماییم. با توجه به اینکه لیزر لیپولیز عمل تهاجمی است و احتمال عوارض نیز وجود دارد، آراف به عنوان یک روش کاملاً غیر تهاجمی و بدون عارضه روش بسیار مناسبی است. آر اف برای سفت کردن پوست گردن نیز عالی عمل می‌کند. با توجه به نازکی پوست گردن می‌توان گفت که آراف برای سفت کردن پوست گردن رقیبی ندارد.

درمان چروک‌های پوستی:

آر اف فرکشنال در درمان چروک‌های پوستی اثر بسیار خوبی دارد. این مطلب برای چروک‌های دور چشم (زیر چشم) بسیار واضح است. این اثر در افرادی که آر اف انجام داده‌اند به حدی است که فقط بعد از گذشت یک ماه از درمان چروک‌های دور چشم خود، شگفت زده می‌شوند.

کنترل بیش از حد ترشح چربی پوست:

از کاربرد های بعدی آر اف فرکشنال، در درمان ترشح بیش از حد چربی پوست (Excessive Sebum Secretion) و درمان منافذ باز پوستی(Enlarged Pores) است. در یک بررسی، کاهش حدود ۸۰-۷۰ درصد ترشح چربی صورت فقط بعد از یک جلسه آر اف مشاهده شده است. تنگ شدن منافذ پوستی معمولاً نسبی است ولی برای اکثر بیماران قابل قبول است.

کاربردهای درمانی لیزر فرکشنال | لیزر جای جوش و لک

درمان جوش‌های فعال صورت:

از دیگر کاربردها در روش آر اف می توان به درمان جوش صورت فعال است. وقتی درمان جوش صورت امکان تشدید موقت آن پس از درمان وجود دارد. نکته جالب آن است که در خانم‌های با مشکلات هورمونی، ممکن است در سنین ۴۰-۳۰ سال هنوز جوش صورت وجود داشته باشند. وقتی برای جوانسازی صورت آر اف انجام می‌دهند از کاهش جوش‌های صورت بسیار ابراز رضایت می‌کنند.

درمان اسکار آکنه:

از کاربردهای دیگر آر اف می‌توان به درمان اسکارهای آکنه (Acne Scar) اشاره کرد. آر اف به طور خاص در اسکارهای عمقی بسیار موثر است. این کاربرد در ترکیب با لیزر فرکشنال co2 اثر هم‌افزایی زیادی دارد. حسن RF این است که پس از آن نیاز به مراقبت، کمتر بوده و فرد بلافاصله می‌تواند سر کار برود. درمان پوست‌های سبزه با آر اف برخلاف لیزر مشکلی ایجاد نمی‌کند.

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین، لیزر جای جوش در تهران

درمان تعریق بیش از حد:

یکی از جالب‌ترین کاربردهای آر اف درمان تعریق بیش از حد در ناحیه زیر بغل است. در بررسی‌های انجام شده این اثر، طولانی مدت است ولی بر اساس مکانیسم اثر شاید دائمی هم باشد. برای افرادی که از بوی بد عرق هم شکایت دارند این درمان مفید است.

درمان ترک‌های پوستی:

این تکنولوژی در درمان ترک‌های پوستی (striae) نیز اثر فوق‌العاده‌ای دارد به طوری که شاید بتوان گفت بهترین روش درمان استریا، آر اف است. البته این اثر نسبی است به این معنی که ترک‌های پوستی به طور کامل از بین نمی‌روند ولی وضوح کمتری پیدا می‌کنند. با این وجود خطوطی که روی استریا ایجاد شده است کاملاً از بین می‌رود.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

روش‌های درمان جای جوش با لیزر

علل ایجاد پسوریازیس پوست سر

نحوه عملکرد کربوکسی تراپی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24