مقایسه کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده

مقایسه کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده

بررسی و مقایسه کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده

در مطلب امروز سایت دکتر مهدی سبکتکین مرکز لیزر جای جوش در تهران به مقایسه کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده می پردازیم.

تعریف مرطوب کننده

مرطوب کننده ها محصولاتی با بافت کرمی و سفید رنگ، حاوی روغن، چربی، ترکیبات جاذب و نگهدارنده رطوبت بوده که با ایجاد یک لایه اضافی روی پوست قادر به حفظ رطوبت و جلوگیری از خروج آن هستند. بنابراین اگر با پوست خشک مبارزه می کنید، یک مرطوب کننده غلیظ با مواد مغذی عمیق بهترین راه حل است. مزایای کرم مرطوب کننده به حدی زیاد است که استفاده از آن در 2 نوبت و در روتین پوستی صبح و شب توصیه شده است. استفاده از این محصول برای تمامی تایپ های پوستی لازم است. فقط افرادی که پوست چرب دارند ترجیحا از کرم های مرطوب کننده با بافت سبک تر و بر پایه آب استفاده کنند، زیرا کرم های معمولی روغن و چربی مازاد پوست آنها را بیشتر میکند.

تعریف آبرسان یا هیدراتور

کرم آبرسان نیز نوعی دیگری از محصولات مراقبت از پوست است که بافتی تقریبا ژلی و بی رنگ داشته و به واسطه مواد تشکیل دهنده ای که دارد، به پوست آب اضافه کرده و باعث جریان بهتر آن در سلول ها میشود. این کرم با جبران و ترمیم سطوح از دست رفته هیدراتاسیون، به پوست خشک شده آبرسانی فوری و ماندگار داده و به درخشش دوباره آن کمک می کند.

  • کرم آبرسان برای تزریق آب به سلول های پوستی و کرم مرطوب کننده برای حفظ آن و جلوگیری از تبخیر رطوبت پوست، مورد استفاده قرار میگیرد.
  • در روتین پوستی ابتدا باید از کرم آبرسان و سپس مرطوب کننده استفاده کرد.
  • برای تاثیرپذیری بیشتر ترجیحا کرم آبرسان را روی پوست نم دار زده و با فاصله کمی از آن مرطوب کننده خود را استفاده کنید.
  • از سن 18 سالگی استفاده از هر 2 محصول توصیه میشود.
  • هر دو کرم آبرسان و مرطوب کننده دارای بافتی ژلی، فلوئیدی، کرمی و سفید رنگ هستند.
  • استفاده از هر 2 نوع کرم برای انواع تایپ پوستی لازم و ضروری است.
  • ترجیحا تایپ پوستی چرب از مرطوب کننده های برپایه آب، تایپ خشک از بافت های غلیظ تر، تایپ حساس از کرم های فاقد عطر و الکل و ضد حساسیت استفاده کنند.
  • اهمیت استفاده از آبرسان در پوست های خشک چندین برابر است.
  • کرم های آبرسان حاوی اسید هیالورونیک و گلیسیرین بوده و کرم های مرطوب کننده حاوی انواع روغن های گیاهی و معدنی میباشند.
  • کرم آبرسان شفاف کننده پوست و دارای خواص ضد چروک بوده و کرم مرطوب کننده باعث ایجاد نرمی و لطافت بیشتر پوست میشود.

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین – لیزر جای جوش در تهران “

نتیجه گیری نهایی :

کرم مرطوب کننده:

کرم های مرطوب کننده از ترکیبات پایه روغنی، شامل مسدودکننده ها (مانند وازلین و روغن های معدنی) و نرم کننده ها (مانند استرها و روغن های گیاهی)، بهره می برند. بنابراین برای پوست های خشک و فاقد چربی کاربرد دارند. ماهیت ترکیبات مورد استفاده در این نوع کرم ها به گونه ای است که با ایجاد سدی محافظتی روی سطح پوست از خروج رطوبت جلوگیری می کنند.

کرم آبرسان:

کرم های آبرسان، به دلیل بهره مندی از ترکیبات هومکتانت، نظیر گلیسیرین و هیالورونیک اسید ، برای پوست های دی هیدراته یا کم آب کاربرد دارند. هومکتانت ها را می توان ترکیبات جاذب رطوبت نامید. چراکه از طریق جذب رطوبت هوا وارد عمل می شوند و در مواردی حتی از رطوبت لایه های عمقی تر پوست وام می گیرند. البته نحوه عملکرد هر هومکتانتی در آب رسانی می تواند متفاوت باشد.

کرم‌های آبرسان به صورت عمقی رطوبت مورد نیاز پوست شما را تأمین می‌کنند در حالیکه کرم‌های مرطوب‌ کننده به دلیل وجود روغن در فرمولاسیون ساخت آنها، از چربی پوست شما محافظت می‌کنند و اجازه نمی‌دهند سطح پوستتان خشک شود.


مطالب پیشنهادی جهت مطالعه بیشتر:

پیشگیری و درمان اگزمای بهار

اثرات آلاینده ها روی پوست

مزایای مصرف آبرسان برای پوست

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24