نحوه لایه برداری پوست در انواع لیزر

نحوه لایه برداری پوست در انواع لیزر

نحوه لایه برداری پوست در انواع لیزر

چندین نوع لیزر که بیشتر در لایه برداری لیزر استفاده می شود دی اکسید کربن (CO2) و اربیوم هستند. هر لیزر سلول های پوست آسیب دیده در سطح را تبخیر می کند. در ادامه این مطلب از سایت دکتر مهدی سبکتکین متخصص لیزر جای جوش و لک در تهران نحوه لایه برداری پوست در انواع لیزر را مورد بررسی قرار می دهیم.

لایه برداری با لیزر CO2

این روش سال هاست که برای درمان مشکلات پوستی مختلف از جمله چین و چروک، اسکار، زگیل، بزرگ شدن غدد چربی روی بینی و سایر بیماری ها استفاده می شود.

جدیدترین نسخه لیزر CO2 (CO2 تکه تکه شده) از انرژی نور پالسی بسیار کوتاه (معروف به اولتراپالس) یا پرتوهای نور پیوسته استفاده می کند که در یک الگوی اسکن برای حذف لایه های نازک پوست با حداقل آسیب حرارتی ارسال می شود. بهبودی تا دو هفته طول می کشد.

لایه برداری با لیزر اربیوم

لیزر اربیوم برای رفع خطوط و چین و چروک های سطحی و نسبتا عمیق روی صورت، دست ها، گردن یا سینه طراحی شده است. یکی از مزایای لیزر اربیوم، سوزاندن حداقل بافت اطراف است. این لیزر عوارض جانبی کمتری ایجاد می کند – مانند تورم، کبودی و قرمزی – بنابراین زمان بهبودی شما باید سریعتر از لیزر CO2 باشد. در برخی موارد، بهبودی ممکن است تنها یک هفته طول بکشد. از پزشک خود بپرسید که بهبودی احتمالا چقدر طول می کشد.

اگر رنگ پوست تیره‌تری دارید، لیزر اربیوم ممکن است برای شما بهتر عمل کند.

مزایای درمان اسکار آکنه با لیزر | لیزر جای جوش و لک در تهران

لیزرهای پالس رنگی

گاهی اوقات لیزر عروقی نامیده می شود، لیزرهای پالس رنگ برای درمان مشکلات پوستی مرتبط با رگ های خونی شما استفاده می شود. این یک گزینه خوب است زیرا مشکلاتی با کاهش قرمزی، هایپرپیگمانتاسیون، شکستگی مویرگ ها و روزاسه دارید. لیزرها معمولاً غیر سایشی هستند و از نور زرد متمرکز برای گرم کردن پوست و جذب رنگدانه ها استفاده می کنند.

لیزرهای فرکشنال

لیزرهای فرکشنال در هر زمان تنها بخشی از پوست را هدف قرار می دهند. از این گزینه می توان برای درمان تعدادی از لک های مرتبط با افزایش سن، خلاص شدن از شر رنگدانه، اسکار آکنه و چین و چروک استفاده کرد. انرژی لیزر به هزاران پرتو کوچک شکسته می‌شود تا تنها بخشی از پوست در آن ناحیه درمان شود، که زمان از کار افتادگی را کاهش می‌دهد. لیزر فرکشنال می تواند ابلیاتیو یا غیر سایشی باشد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین لیزر جای جوش و لک در تهران

IPL (نور پالسی شدید)

از نظر فنی، درمان‌های IPL (نور پالسی شدید) لیزر نیستند، بلکه اغلب برای درمان چندین مشکل پوستی مشابه لیزر استفاده می‌شوند. این تکنیک از انرژی نور برای هدف قرار دادن رنگ خاصی در پوست شما استفاده می کند. می توان از آن برای کمک به ترمیم جای زخم، آسیب های ناشی از نور خورشید، علائم کشش، آکنه، روزاسه، خال های مادرزادی و هایپرپیگمانتاسیون و همچنین برای خلاص شدن از شر موهای ناخواسته استفاده کرد.


بیشتر بخوانید :

آفتاب سوختگی پوست

راه های طبیعی مقابله با آکنه

عوامل پیری پوست کدامند؟

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24