پاکسازی سبوم اضافی پوست سر (قسمت دوم)

پاکسازی سبوم اضافی پوست سر (قسمت دوم)

پاکسازی سبوم اضافی پوست سر (قسمت دوم)

راه هایی برای پاکسازی سبوم اضافی پوست سر

در اینجا چند راهکار ساده وجود دارد که به شما کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند از شر رسوبات سبوم در پوست سر خلاص شوید.

  • برای شستن موهای خود از آب ولرم یا آب سرد استفاده کنید.

دوش آب گرم نیز دلیل مهمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در تولید بیش از حد سبوم است. مطالعات متعدد نشان داده اند که شستن موها با آب داغ می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند منجر به چرب شدن موها شود.

  • شانه خود را مرتب تمیز کنید.

شانه شما ممکن است در حین شانه کردن، تمام بقایای سلولی، باقیمانده نرم کننده و چربی را از روی پوست سر شما به دام بیندازد. با گذشت زمان، این عناصر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند بین دندانه های شانه شما جمع شوند و در حین شانه زدن موهای شما را چرب کنند.

  • رژیم غذایی خود را بهبود بخشید.

اصلاح رژیم غذایی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به جلوگیری از تشکیل سبوم اضافی در پوست سر کمک کند. یک رژیم غذایی مناسب برای تمام جنبه های سلامتی شما حتی پوست و مو ضروری است. اگر از تولید بیش از حد سبوم رنج می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برید، می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید با گنجاندن سبزیجات برگ سبز، خیار، چغندر و پاپایا در رژیم غذایی خود، ترشح روغن را کنترل کنید. همچنین لازم است از خوردن غذاهای غیرمفید و غذاهای سرخ شده خودداری کنید.

پاکسازی سبوم اضافی پوست سر (قسمت دوم) | لیزر جای جوش و لک در تهران
لیزر جای جوش در تهران

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین، لیزر جای جوش در تهران

  • از استرس دوری کنید.

وقتی استرس دارید، بدن هورمون های استرس تولید می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند که ممکن است تولید روغن را افزایش دهد. پس مدیریت استرس و راههای کاهش آن می تواند یکی از گزینه های کنترل سبوم پوست سر باشد.

مسائل هورمونی و داروهای هورمونی خود را پیگیری کنید. گاهی اوقات، مشکلات هورمونی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند دلیل چربی پوست باشد. لازم است مانند کنترل بارداری هر قرص هورمونی که مصرف می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید، را پیگیری کنید.

  • به دنبال درمان های پزشکی باشید.

قرص های ضد بارداری، رتینوئیدهای خوراکی، رتینوئیدهای موضعی و داروهای ضد تستوسترون برخی از نمونه های رایج ریزش مو هستند. قبل از مصرف هر یک با پزشک خود صحبت کنید.

  • از روغن درخت چای و ژل آلوئه ورا استفاده کنید.

استفاده از روغن درخت چای و ژل آلوئه ورا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به پاکسازی رسوبات اضافی سبوم کمک کند. روغن درخت چای و ژل آلوئه ورا ترکیبی عالی برای مراقبت از پوست هستند. هر دو دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد میکروبی قوی هستند که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به کاهش رسوب سبوم در سطح پوست سر کمک کند. آنها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند به خلاص شدن از شر خارش پوست سر، شوره سر، و پوست سر و موی چرب کمک کنند.

 


مطالب پیشنهادی:

پاکسازی سبوم اضافی پوست سر (قسمت اول)

عوارض تولید زیاد سبوم پوست سر

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24