کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی

در این بخش از سایت دکتر مهدی سبکتکین متخصص لیزر جای جوش و لک شما را با کاشت موی طبیعی و انواع روش های آن آشنا می کنیم. وضعیت موی هر فرد اثرات غیر قابل تصوری بر اعتماد به نفس، روابط بین فردی و موقعیت اجتماعی شخص دارد تا جایی که چگونگی موها می تواند قضاوت دیگران را در برخورد با فرد تحت تأثیر قرار دهد و به همین دلیل پاکیزگی، خوش حالت بودن و حفظ سلامت مو دارای اهمیت زیادی برای انسان می باشد. از سوی دیگر از دست دادن مو غالباً موجب استرس و فشار عاطفی شدید گردیده به طوریکه اکثر افراد طاس به دلیل از دست دادن موهای خود در اضطراب به سر برده و اغلب نگران طعنه های اطرافیان می باشند.

انسان همیشه در جستجوی راهی برای رفع طاسی بوده. و در این میان داروها و وسایل زیادی به وجود آمده اند. که بسیاری از آنها نه تنها جنبه کلاه برداری داشته بلکه موجب آسیب های زیادی به پوست و مو می گردند که بعضاً قابل جبران نمی باشند. کاشت موی طبیعی یکی از راه های جبران طاسی می باشد که گرچه از سال ها قبل پایه و اساس آن ریخته شده ولی در سال های اخیر به مدد کوشش ها و تحقیقات متخصصین پوست دچار تحولات شگرفی شده به طوریکه در حال حاضر به سختی می توان کاشت موی طبیعی را در یک فرد تشخیص داد. و نتایج این عمل جراحی سرپایی به طرز شگفت انگیزی طبیعی و زیبا جلوه می کند.

مطلب پیشنهادی : تاثیر خواب بر پوست

ریزش مو

ریزش مو علل گوناگونی دارد مانند وراثت، مشکلات هورمونی، اختلالات تغذیه ای (مثل رژیم های لاغری و سوء تغذیه)، استرس عصبی، بارداری و شیردادن، آسیب رسانیدن به مو از طریق رنگ ، مش، فِر و سشوار ولی شایع ترین علت آن ریزش موی آندروژنتیک (طاسی با طرح مردانه) است که به دلایل ارثی رخ می دهد. این نوع ریزش مو به کاشت موی طبیعی (درصورتیکه به درستی و با رعایت همه احتیاطات انجام شود) پاسخ درمانی بسیار خوبی می دهد. در حقیقت كاشت مو تنها راه حل دایمی برای طاسی با طرح مردانه است.

نکته هایی با نقش محوری و کلیدی در شروع تصمیم گیری برای انجام پیوند مو

پیوند مو در اشخاصی قابل انجام است که در پشت سر دارای موهای با کیفیت و تراکم کافی باشند. و از طرف دیگر طاسی آنها به صورتی باشد که به عمل کاشت مو پاسخ خوبی بدهد. مهم ترین مطلب در شروع بحث کاشت موی طبیعی فهمیدن این چند نکته توسط بیمار است:

  • تعداد موهای خوب در منطقه دهنده (پشت سر) همیشه ثابت و دارای محدودیت است. و به عبارت دیگر در کاشت موی طبیعی موی جدید خلق نشده بلکه فقط توزیع موها تغییر می کند.
  • کاشت مو یک برنامه ریزی دراز مدت بوده و از این نظر تفاوت اساسی با عمل زیبایی بینی دارد.
  • نیاز به انجام جلسات بعدی پیوند مو همیشه وجود داشته و بر مبنای این تفکر بایستی برای جلسه فعلی کاشت مو برنامه ریزی نمود.

نکات ضروری برای پیشگیری از ریزش مو | لیزر جای جوش و لک

بهترین زمان برای کاشت مو

اگر کم پشتی موهای سر شما به حدیست که سفیدی پوست سر از لابلای موها در زیر نور معمولی به میزان زیادی دیده می شود. شما كاندید مناسبی برای کاشت مو هستید. اکثراً این عمل را زمانی انجام می دهندکه به اندازه کافی از موها ریخته شده ولی هنوزکاملاً طاس نشده اند.

درکل بهتر است فرد زمانی این کار را انجام دهدکه نسبتاً جوان (45-25 سال) و از نظراجتماعی فعال است و می خواهد درکار و زندگی پیشرفت نماید. البته کاشت مو حتی دردهه های 6 و 7 زندگی نیز به شرط اینكه فرد از نظر وضعیت كلی سلامتی مشكلی نداشته باشد، نتایج خوبی خواهدداشت.

روش های کاشت موی طبیعی:

روش غیر جراحی FIT

در اين روش نياز به بستري شدن نمي باشد. ويزيت هاي مجدد بعد از پيوند مو به واسطه سرپايي بودن عمل و سهولت انجام مراقبت ها الزامي نمي باشد. انجام پيوند در روش FIT کاملا سرپايي و با بي حسي موضعي مي باشد. و البته به دليل اينکه تعداد واحدهاي مو در مقايسه با روش جراحي FUT تا سه برابر بيشتر قابل برداشت مي باشد. يک تا دو روز زمان لازم است تا عمل پيوند به صورت کامل انجام گيرد. که البته با فواصل استراحت و زمان هاي لازم بين مراحل مختلف کاشت، انجام اين روش خسته کننده نخواهد بود.

نمونه های بیشتر در صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین 

روش FUT

در روش fut باریکه ای از پوست و مو به عرض حدود 2 سانتیمتر وطول 25 سانتیمتر از پشت سر بیمار برداشته می شود. سپس پوست پشت سر با اندکی کشش به هم رسانده می شود و با نخ نایلون بخیه می شود و دوازده روز بعد بخیه های پشت سر برداشته می شود گر چه عرض نوار برداشته شده حدود 20 میلیمتر می باشد اما جای بخیه نباید از 4-3 میلیمتر پهن تر باشد و این اسکار بخیه کاملا زیر موها پنهان می شود و دیده نمی شود.

روش 2FIT ( دبل FIT )

در این روش ابداعی ، کاشت مو به روش FIT طی 2 روز انجام می گردد. در این متد استفاده از گرفت های بیشتر ، ظرافت و دقت بالاتر و کاهش میزان خستگی بیمار سبب می گردد که عملیات کاشت مو با موفقیت بیشتری همراه گردد. همچنین کاهش استفاده از لیدوکائین و در پی آن کاهش بروز عوارض ناشی از آن نیز از مزایای دیگر این روش می باشد.

روش ترکیبی

بهره گیری از این تکنیک ما قادر خواهیم بود در یک جلسه ۱۵۰۰۰ تار مو به سر بیماران پیوند بزنیم. این عمل ممکن است یک یا دو روز طول بکشد. ابتدا عمل FUT و بلافاصله عمل FIT شروع می شود. با این اوصاف ما قادر خواهیم بود. دو تا سه برابر آنچه که تا به حال امکان پذیر بوده است را به سر بیماران پیوند بزنیم. با استفاده از این تکنیک بیماران عزیز دیگر نیازی به تکرار عمل های جراحی و غیر جراحی نخواهند داشت.

 


مطالعه بیشتر :

لیزر موهای زائد

جوانسازی پوست با لیزر

درمان زیبایی بینی بدون نیاز به عمل جراحی

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24