9 نکته مهم قبل از اقدام به کاشت مو

9 نکته مهم قبل از اقدام به کاشت مو

9 کاری که باید پیش از کاشت مو انجام بدهیم :

9 نکته ای که باید پیش از کاشت مو  در نظر بگیرید را به دقت به اتفاق بررسی می کنیم . توجه به این نکات تاثیر بسیار زیادی در نتیجه نهایی و حفظ سلامت و رضایت شما خواهد داشت، با ما همراه باشید :

1) بررسی نیاز به کاشت مو 

اینکه آیا شما واقعا به کاشت مو نیاز دارید یا نه، مسئله ای است که البته تشخیص آن به پزشک و متخصص کاشت مو بستگی دارد. معمولا برای بیشتر افرادی که دچار کم پشت شدن مو و یا طاسی موی سر به صورت ارثی شده اند، روش های کاشت مو تجویز می شود.

2)  بررسی دلایل ریزش مو

دلایل زیادی برای ریزش مو وجود دارد ولی در بسیاری از مردان، دلیل ریزش مو و طاسی سر، ارثی و یا داشتن تغذیه نامناسب، استرس و فشارهای روحی به آنهاست. لذا در این زمینه باید فرد موارد تعیین کننده و مهم در این زمینه را با مشورت پزشک در نظر بگیرد.

"10

3) سن مناسب برای کاشت مو

کاشت مو سن خاص خود را دارد و معمولا در سنین زیر 23 سال، انجام این عمل توصیه نمی شود و اغلب صورت نمی گیرد. مسئله دیگر در زمینه سن داوطلبان این است که چگونه بر روی طرح موهای کاشته شده تاثیر می گذارد.

ممکن است افرادی که سن بالایی داشته باشند، پس از عمل همچنان در نواحی دیگر سر دچار ریزش باشند هر چند که این مسئله معمولا کمتر پیش می آید اما بهر حال متخصصین کاشت مو باید این مسئله حیاتی را هنگام طراحی فرم موهایی که قرار است کاشته شوند را در نظر بگیرند.

4) جایگزین های دیگر برای کاشت مو

از روش های درمان ریزش مو، می توان به ترمیم مو به روش های مختلف مثل مزوتراپی، ویتامین درمانی و لیزرتراپی استفاده کرد . 

توجه داشته باشید استفاده از داروهایی همانند ماینوکسیدیل به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا در طولانی مدت با قطع مصرف این داروها، مجددا ریزش موها شروع می شود.

بنابراین باز هم نظر پزشک متخصص و اینکه کدام درمان برای ریزش فعلی موهای شما بهتر است، مهم است.


بیشتر بخوانید : درمان تخصصی ریزش مو تهران 


5) تحقیق درباره هزینه 

بسیاری از داوطلبان درباره قیمت ، تحقیق می کنند و برخی از آنها متاسفانه فقط به دنبال جایی هستند که با کمترین هزینه بتوان در آنجا از این خدمات استفاده کنند.

در صورتی که باید توجه داشته باشید که ممکن است برای یک کاشت مو، تعدادی زیادی از پرسنل آن کلینیک شامل تکنیسین ها و پرستاران، گاهی حتی بیش از 10 نفر مشغول کار بر روی سر آن فرد شوند تا به بهترین نحو ممکن، عمل صورت بگیرد.

علاوه بر این مسئله، تجهیزات و دستگاه های بکار رفته در عمل و همچنین هزینه های جانبی آنها را هم به این لیست اضافه کنید . 

6) بررسی میزان مهارت و تجربه تیم درمانی و پزشکی 

موفقیت عمل تا حد زیادی بستگی به تجربه و میزان مهارت تیم پزشکی دارد. مسائل مختلفی در این میان اهمیت دارد، از جمله میزان راحتی بیماران و دستورالعمل های دقیقی که پیش و یا بعد از پیوند مو به آنها داده می شود، تکنیک های جداسازی گرفت ها و فولیکول مو و سپس شیوه صحیح کاشت آنها در این زمینه اهمیت دارند.


دکتر مهدی سبکتکین متخصص پوست ، مو ، زیبایی و لیزر تهران 


7) دقت در انتخاب روش انجام 

اینکه از کدام تکنیک کاشت مو برای درمان طاسی سر و یا متوقف کردن ریزش موها استفاده شود، مهم است.  روش هایی مانند کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT مورد استفاده قرار می گرفتند که تنها تفاوت آنها نوع برداشت گرفت های مو از ناحیه اهدا کننده (معمولا در پشت سر) هست .

"<yoastmark

8) آگاهی از عوارض بعد از عمل 

اگر قصد استفاده از روش هایی مانند FUT و FIT و… را دارید لازم است از تمام عوارض و ریسک های پس از جراحی آگاه باشید.  برخی از عوارض موقتی هستند مانند: تورم ، سردرد ، سوزش و … برخی نیز ممکن است بصورت دائمی باشند مانند بجا ماندن خط باریک اسکار در روش  FUT.


آشنایی با کاربرد درمان زیبایی مزوتراپی


9) درصد موفقیت عمل کاشت مو چه میزان است؟

در مورد داوطلبانی که این عمل بر روی آنها انجام شده است، چیزی در حدود بیش از  98% آنها، گرفت های کاشته شده به خوبی رشد کرده و جایگزین موهای از دست رفته و ریخته شده اند.

بطوری که مدتی پس از پیوند مو، براحتی بدون هیچ اثری، این تارهای مو بطور طبیعی رشد کرده و ماندگار تا آخر عمر می باشند و افراد احساس بسیار خوبی از این مسئله دارند.


کاشت مو تهران

سئو شرکت مهندسی کلینیک 24

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24