ریکاوری بلفاروپلاستی از روز اول تا هفته اول

بهبودی بعد از جراحی زیبایی پلک

در این مقاله دوره ریکاوری بلفاروپلاستی و کارهایی که باید پس از عمل انجام دهید را بررسی می نماییم.

روز اول – ۲۴ ساعت اول بعد از عمل

در اکثر موارد جراحی پلک به صورت سرپایی انجام می شود، بنابراین وقتی بی حسی شما از بین می رود، می توانید به منزل باز گردید. بینایی شما تار شده و چشم ها ممکن است با گاز پانسمان شده باشند، بنابراین باید برنامه ریزی کنید تا شخصی از نزدیکان، شما را به منزل برساند.

همانند بیشتر جراحی های زیبایی صورت، می بایست در ۲۴ ساعت اول از فعالیت بدنی بیش از حد اجتناب شود و در هنگام خواب سر بالاتر از بدن قرار گیرد.

برای این منظور می توانید از دو بالشت معمولی یا یک بالشت بزرگ استفاده کنید. سعی کنید که زیاد سر خود را به اطراف نچرخانید و در وضعیتی نیمه نشسته بخوابید.

ممکن است احساس کنید پلک های شما دچار کشیدگی شده و متورم است. در حالت ایده آل باید تا ۳ روز بعد از عمل پد گاز خنکی را به طور مرتب روی چشم ها قرار دهید.

از قطره چشم یا پماد طبق تجویز جراح استفاده کنید. هر گونه درد و ناراحتی را می توان با داروهای مسکن بدون نسخه تسکین داد. همچنین می توانید از کمپرس سرد سبک مانند بسته های خنک کننده به شکل چشم یا ذرت و نخود فرنگی یخ زده در کیسه ی پلاستیکی تمیز و استریل بر روی پلک ها استفاده کنید.

هفته اول بعد از بلفاروپلاستی

در هفته اول مقداری پف و یا تورم در اطراف چشم ها وجود خواهد داشت. این امر کاملا طبیعی است و بخشی از فرایند بهبود پس از عمل است و باید طی ۷ تا ۱۰ روز کاهش یابد. برش های اطراف چشم شما ممکن است صورتی و کاملا قابل مشاهده باشند و پلک های شما ممکن است چند روزبی حس بمانند.

ممکن است چشم های شما دچار آبریزش،خشکی چشم و حساسیت به نور شود. همچنین ممکن است حساسیت به لمس و کبودی را در اطراف چشم تجربه کنید.

برخی از نکات توصیه شده برای کاهش تورم در اطراف چشم عبارتند از:

  • در هنگام خواب سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید.
  • در هفته اول از لنزهای تماسی چشم استفاده نکنید، استفاده از عینک مشکلی ندارد.
  • مقدار زیادی آب و مایعات بنوشید، اما از مصرف الکل اجتناب کنید.
  • غذایی سبک و سالم بخورید که میزان نمک آن کم باشد.
  • استراحت، استراحت و استراحت بیشتر. استراحت کردن کمک زیادی به شما می کند.
  • ممکن است چند روز پس از عمل، دچار دوبینی یا تاری دید شوید. در طول این دوره به ویژه در خارج از منزل از عینک آفتابی تیره استفاده کنید.

بلفاروپلاستی , عمل‌های جراحی روی پلک‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24