آیا افتادگی پلک با میکرونیدلینگ پلک درمان می شود ؟

آیا افتادگی پلک با میکرونیدلینگ پلک درمان می شود ؟

میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک و انواع آن

افتادگی پلک به دلایل مختلفی اتفاق می افتد و انواع مختلفی دارد. انواع عبارتند از:

  •  اکتسابی که می تواند به شکل عصبی، عضله ای، تاندونی و مکانیکی باشد.
  •  مادرزادی ممکن است به علل مختلف مانند ضعف عضله ای به وجود آید.

با توجه به انواع افتادگی و پیشرفت هایی که در علم پزشکی روی داده است، درمان های مختلفی برای آن وجود دارد. میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک با توجه به معاینه متخصص می تواند برای درمان هر یک از این مشکلات به کار رود.

نظر متخصص برای درمان این بیماری به سن، جنیست، شدت مشکل و علت بروز آن بستگی دارد.  میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک با هدف زیبایی چشم ها و در پی نیاز به رفع این مشکل مرسوم شده است.


بیشتر بخوانید : میکرونیدلینگ 


میکرونیدلینگ برای رفع افتادگی پلک چشم
میکرونیدلینگ  پلک چشم

عوامل تأثیرگذار در افتادگی پلک

این عارضه در اثر بالا رفتن سن و ژنتیک دیده می شود که دو علت متفاوت بروز این مشکل به شمار می روند. کسانی که به دلیل بالا رفتن سن افتادگی پلک در آنها به وجود می آید، به طور معمول در 35 سالگی به بالا این اتفاق برایشان می افتد. اما کسانی که این عارضه در آنها ژنتیکی است، در سن کمتر نیز ممکن است دچار آن شوند.

حتی در مواردی ممکن است در نوجوانان نیز این مشکل بروز کند. اگر به جز این دو عامل، مسئله مهم دیگری مانند برخی از بیماری های خاص به این مشکل منجر شود، نباید جراحی پلک برای فرد انجام شود. این مشکل و نیاز به میکرونیدلینگ پلک و باید توسط پزشک متخصص تشخیص داده شود. این مشکل ممکن است یک چشم یا هر دو چشم را درگیر کند.

در برخی موارد ممکن است کودک به طور مادرزادی با این مشکل به دنیا بیاید. این عارضه گاهی ممکن است در پی اختلالات حرکتی چشم، برخی بیماری های عضلانی و حتی تومورهای پلک ایجاد شود. در افرادی نیز این عارضه در اثر ضربه یا عمل های جراحی چشم مانند آب مروارید دیده شده است. به وجود آمدن اختلال در عضله بالابرنده پلک یا عصبی که به این عضله عصب می دهد، عوامل جدی تری هستند که افتادگی پلک را به دنبال دارند.  

یکی از مهم ترین علل بروزاین عارضه نازک شدن عضله پلک است که به طور معمول در اثر افزایش سن ایجاد می شود. البته این مشکل ممکن است در افراد جوان نیز دیده شود.

اصلی ترین دلایلی که به ضعیف شدن عضله منجر می شوند که میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک و دیگر درمان ها را به دنبال خواهد داشت عبارتند از:

  • استفاده از لنز
  • مالیدن بیش از حد چشم ها
  • بارداری
  • جراحی چشم ها
  • وجود التهاب در چشم ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24