میکرونیدلینگ و روش های انجام آن

میکرونیدلینگ و روش های انجام آن

میکرونیدلینگ چیست ؟

میکرونیدلینگ از طریق  PCI  یا درمان به روش القای کلاژنی (Percutaneous Collagen Induction Therapy) عمل می کند. میکرونیدلینگ روش نسبتا”جدیدی است که از طریق ایجاد تعداد زیادی کانال میکرو در پوست باعث تحریک کلاژن سازی و بازسازی پوست می شود.

میکرونیدلینگ با وارد کردن تعدادی سوزن بسیار نازک و استریل که با عمق و سرعت تعیین شده توسط پزشک بطور همزمان وارد لایه دوم پوست (درم) شده و ملیون ها میکروکانال در اپیدرم ودرم ایجاد می کند،عمل می نماید.

به این ترتیب فرآیند ترمیم و بازسازی پوست تحریک شده ،فاکتورهای رشدسلولی آزادمی شود و تکثیر فیبروبلاست ها باعث تولید رشته های کلاژن و الاستین جدید می شود ، در نهایت ضخامت لایه سطحی پوست (اپیدرم) افزایش می یابد و پوست قوام و استحکام بیشتری پیدا می کند.

روش های انجام میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ به دو روش انجام می شود؛

۱-روش دستی

با استفاده از وسیله اى بنام درمارولر(derma roller) انجام می‌شود،در مارولر استوانه اى پوشیده شده از نیدل (سوزن)هاى بسیار ظریف از جنس استیل است که توسط درمانگر در جهات مختلف، روى پوست بیمار حرکت مى‌کند و منافذ بسیار ریزى، در پوست ایجاد مى‌کند.

عمق این منافذ ثابت بوده و بسته به درمارولری که استفاده می شود، طول نیدل هاى درمارولر، از ۵/. تا ٢ میلیمتر متغیر است و بدون ایجاد هیچ مشکلى ظرف ٣-٢ روز بهبود مى‌یابد.

۲-بااستفاده ازدستگاه

توسط پزشک انجام می شود و با استفاده از دستگاهی که با سرعت بسیار بالا و با دقت زیاد ، یک کارتریج مخصوص که یک صفحه پوشیده از سوزنهای ظریف است ،را در عمق مشخص وارد پوست می کند .

تعداد میکروکانال هایی که با این روش در پوست ایجاد می شود ، قابل مقایسه با روش دستی درمارولر نیست ، به همین علت نتایج درمانی و بهبودی حاصله ، بسیار چشمگیر است . عمق نفوذ از ۰/۲ تا ۲/۷ میلیمتر قابل تنظیم است و در نواحی حساس مثل پلک فوقانی و تحتانی و دور لب قابل انجام است .

نکته مهم در میکرونیدلینگ ، استفاده ازدستگاه مناسب و با کیفیت است.

روش های انجام میکرونیدلینگ
روش های انجام میکرونیدلینگ

کاربرد های میکرونیدلینگ

۱- رفع جاى جوش (اسکارآکنه) و جاى زخم (جای آبله مرغان، سوختگی و……)

۲- درمان ترک هاى پوستى (stretch marks) ناشی از بارداری و لاغری و…

۳- جوانسازى پوست، رفع چین و چروک و منافذ باز پوست

۴- مزونیدلینگ (ترکیب میکرونیدلینگ و مزوتراپی) که رساندن ویتامین ها و دارو به لایه های عمقی پوست است.

۵-افزایش استحکام وقوام پوست( Skin Tightening)

6-درمان ریزش مو و کمک به رشد مجدد مو ها

۷-درمان چین و چروک دور چشم


بیشتر بدانید : درمان تخصصی ریزش مو


 

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24