چه کارهایی باید قبل از لیزر موهای زائد باید انجام داد ؟

چه کارهایی باید قبل از لیزر موهای زائد باید انجام داد ؟

 نکات قبل از لیزر موهای زائد

برای گرفتن نتیجه بهتر و نداشتن عوارض برای انجام لیزر موهای زائد لازم است اقداماتی قبل از آن انجام دهید که در این مطلب به آنها می پردازیم . 

اگر قصد انجام لیزر برای برطرف کردن موهای زائد خود دارید این بخش را از دست ندهید :

•  بیمارانی که پوست تیره تر دارند باید از کرم های روشن کننده استفاده کنند و پوست ناحیه را قبل از لیزر روشنتر کرده باشند .
• بیمار باید از کندن مو به وسیله موم یا اپیلاسیون از ۶ هفته قبل از لیزر خودداری کند اما می تواند ازتراشیدن یا کرم های موبر استفاده کند.
• بیمار باید ناحیه مورد درمان را یک روز قبل از لیزر موهای زائد بتراشد به نحوی که تنها یک میلیمتر از نوک مو از پوست بیرون باشد.
• از 2 هفته قبل از درمان از برنزه کردن با آفتاب یا سولاریوم خودداری کنید.  پوست ناحیه تحت درمان نباید به واسطه آفتاب و سولار التهاب و سوختگی داشته باشد.
• از دارو های لایه بردار به مدت 2 ماه قبل از لیزر موهای زائد استفاده نکرده باشید.

استفاده از پماد بی حسی قبل از لیزر 

 در روز درمانی لیزر موهای زائد پس از پاک کردن کامل ناحیه از هر نوع کرم یا ضد آفتاب، می توان حتی بدون بی حسی لیزر را انجام داد ولی برای بیماران حساس به درد می توان از پماد زایلاپی، لیدوکایین، زایلوژل برای بی حس کردن نواحی 30 دقیقه قبل از انجام لیزر استفاده کنید.
ولی قبل از انجام کار حتما بی حسی با  آب و شامپو کاملا شستشو و خشک شود.از مصرف این داروها برای وسعت زیاد باید پرهیز نمود زیرا می توانند فرد را دچار کاهش فشار خون و علائم مسمومیت با لیدوکائین نمایند.

در اغلب موارد خنک شدن پوست توسط اسپری خنک کننده یا باد خنک که اصولا همراه لیزر درمانی موهای زائد باید وجود داشته باشند برای ایجاد بی حسی کفایت کرده و بهتر است در استعمال داروهای بی حسی تا حدامکان صرفه جویی شود مگر در موارد خاص مثلا لیزر ناحیه تناسلی که دردناکتر است.


لیزر موهای زائد بانوان تهران


اقدامات قبل از لیزر موهای زائد
اقدامات قبل از لیزر 

 زمان مناسب شیو قبل از لیزر

 2 ساعت قبل از لیزر موهای زائد، موهای ناحیه ی مورد نظر را با ژیلت کاملا اصلاح کنید ( برای کسانی که حساسیت دارند با ریش تراش موزر بتراشند به طوری که اصلا هیچ ساقه مویی روی سطح پوست نماند  زیرا ساقه مو موجب کاهش اثر بخشی و همچنین خطر احتمالی سوختگی می شود).

موها حتما باید ضخیم و تیره باشند 20% از افرادی که موی نازک دارند ممکن است پر مویی و  موهای زبر برایشان ایجاد شود.

جلسه اول لیزر مو های زائد

شاید لیزر مو برای کسانی که برای اولین بار این کار را انجام می دهند کمی دلهره آور باشد. از یک ماه  قبل از لیزر از هیچ روشی برای کندن موها از جمله اپیلاسیون، بند ، وکس استفاده نشده باشد.

زیرا با این روش ها ساقه‌ی مو از بین می رود و برای لیزر به ساقه ی مو برای انتقال انرژی به فولیکول نیاز است. بهتر است از ژیلت استفاده کنید.
در طی دوره حمام آفتاب نگیرید زیرا ممکن است به نتیجه دلخواه تان نرسید. در طول روند لیزر، دستگاه طوری تنظیم می شود که با رنگ پوست شما هم خوانی داشته باشد.


لیزر موهای زائد آقایان تهران


 

این پست دارای 2 نظر است

  1. این نکات اموزشی آمادگی قبل از انجام لیزر موهای زائد خیلی به من کمک کرد . من از پکیج فول بادی لیزر موهای زائد دکتر مهدی سبکتکین استفاده می کنم . از شیو کردن هر روزه راحت شدم . کارشون و دستگاه هاشون در بهترین سطح هست .

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24