آیا لیزر بیکینی باعث نازایی میشود؟

آیا لیزر بیکینی باعث نازایی میشود؟

آیا لیزر بیکینی باعث نازایی میشود؟

اطلاعات ناقص و نادرست باعث ایجاد سوء تفاهم های زیادی در بسیاری از زمبنه ها در زندگی روزمره شده است. به عنوان مثال هر موقع اسم لیزر و پرتو می آید، ناگهان ذهن همه به صورت ناخودآگاه به سمت سرطان می رود. ولی این در صورتی ست که لیرز نه تنها باعث سرطان نمی شود، بلکه یکی از راههای درمان سرطان استفاده از لیزر و پرتو درمانی می باشد. در این مطلب از سایت دکتر مهدی سبکتکین متخصص لیزر جای جوش و لک در تهران به بررسی این موضوع می پردازیم که آیا لیزر بیکینی باعث نازایی میشود؟

آیا لیزر بیکینی باعث نازایی میشود سوال بسیاری از افراد است در این پاسخ باید گفت خیر. لیزر بیکینی به هیچ عنوان تخمدان ها را تحت تأثیر قرار نمی دهد. برای آنکه به صورت کاملا علمی برای شما توضیح دهیم که لیزر بیکینی منجر به نازایی نمی شود. تصمیم داریم که قبل از هر چیزی یک توضیح کوتاه در مورد روند لیزر موهای زائد برای شما بگوییم و بعد به سراغ این موضوع برویم که آیا لیزر موهای زائد باعت ناباروری می شود؟

لیزر موهای زائد چگونه انجام می شود؟

لیزر موهای زائد یک راه حل دائمی برای از بین بردن نواحی مختلف بدن است. که در این روش با استفاده از تجهیزات پیشرفته و مخصوص اشعه لیزر را به عمق مشخصی از پوست که قسمت فولیکول مو و ریشه وجود دارد می فرستند و نور دستگاه یا همان اشعه لیزر روی آن قسمتی که مربوط به رشد مو است تاثیر گذاشته و باعث می شود که رشد ریشه مو متوقف شود. از طرفی استفاده از دستگاه های جدید و پیشرفته مانند لیزر الکساندرایت با سیستم پیشرفته ای که دارد اشعه لیزر را تا کمترین میزان ممکن یعنی تا ۳ میلیمتر به عمق پوست می فرستد.

لیزر الکساندریت | لیزر جای جوش و لک

از طرفی دستگاه های لیزر و لیزر موهای زائد مورد تاییده سازمان غذا و داروی آمریکا هستند. و در صورتی که این دستگاه ها یا این روش درمانی باعث سرطان، ناباروری و… می شد. بدون شک این سازمان استفاده از این دستگاه های را غیر قانونی اعلامی می کرد. ولی با این وجود باز هم عده ای از انجام این کار مخصوصا در ناحیه بیکینی یا موهای زائد اندام تناسلی می ترسند. و نگران این موضوع هستند که نکند لیزر موهای زائد قدرت باروری آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

آیا لیزر موهای زائد تخمدان ها را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث نازایی می شود؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم لیزر موهای زائد یکی از روش های از بین بردن موهای زائد است. و این تصور که باعث نازایی و ناباروری می شود یک تصور کاملا اشتباه وغلط است. چرا که اشعه لیزر اصلا تا حدی نفوظ نمی کند که به سایر اندام ها آسیب بزند و در زمان از بین بردن موهای زائد با لیزر، اشعه مستقیما ریشه مو را هدف گرفته است و آن را از بین می برد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین لیزر جای جوش و لک در تهران

تحقیقات انجام شده توسط جرحان پوست و متخصصان زیبایی آمریکا نشان می دهد که: “از آنجایی که لیزر در کمتر از یک ثانیه تا عمق ریشه مو پیش می رود و ریشه مو و رنگدانه های موجود در آن را از بین می برد و به راحتی آنها را تحت تاثیر می گذارد و حتی ذره ای بقیه اندام ها (چه برسد به تخمدان ها) را تحت تاثیر نمی گذارد. در این روش حتی پوست اطراف آن منطقه اذیت نخواهد شد.

در ضمن عوارض لیزر موهای زائد به صورت گذراست. و فقط در یکی صورت امکان ایجاد عوارض خطرناک وجود دارد. و آن هم این است که لیزر موهای زائد خود را به دست افراد نا متخصص بدهید که این کار می تواند باعث بروز مشکلات جبران نا پذیری شود. اما اگر لیزر موهای زائد شما توسط فردی مطمئن و با استفاده از دستگاه های به روز و مجهز انجام شود. عوارض احتمالی لیزر مانند قرمزی پوست برای شما ایجاد شده و ظرف مدت کوتاهی از بین می روند.


بیشتر بخوانید :

درمان مشکلات پوستی با میکرودرم

تشخیص علائم بیماری پمفیگوس

جای جوش پس از لیزر

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24