از بین‌ بردن چروک پیشانی (قسمت دوم)

از بین‌ بردن چروک پیشانی (قسمت دوم)

از بین‌ بردن چروک پیشانی (قسمت دوم)

در این مطلب به ادامه ی راه های از بین‌ بردن چروک پیشانی خواهیم پرداخت.

۵. رفع چروک پیشانی با نخ

برای رفع چروک پیشانی می‌توان از تکنیک لیفت با نخ هم استفاده کرد. در این روش نخ‌های مخصوصی از جهات مختلف وارد پوست می‌شود. متخصص از زاویه مناسب نخ‌ها را کشیده و افتادگی پوست را رفع می‌کند. در روش لیفت با نخ، از نخ‌هایی استفاده می‌شود که دندانه‌های ریز دارند و در پوست گیر می‌کنند. به همین دلیل با کشیدن آن چروک‌ها از بین می‌روند. این نخ‌ها علاوه بر کشیدگی پوست، تولید کلاژن را افزایش می‌دهند.

۶. پی آر پی (پلاسمای غنی از پلاکت)

در روش پی آر پی خون از بدن شخص گرفته شده، سپس پلاسمای غنی از پلاکت برای فرایند درمان استفاده می‌شود. پی آر پی در واقع پروتئین غلیظ پلاسمای غنی از پلاکت است که فاکتورهای رشد آن نسبت به خون کامل‌تر است. این روش تقریبا بی‌خطر بوده و به بهبود سلامت پوست کمک می‌کند.

۷. لایه‌برداری پوست

با انجام لایه برداری پوست سلول‌های پوستی پیر و مرده از سطح پوست جدا می‌شود. این فرایند به تولید سلول‌های جدید کمک می‌کند. دقت داشته باشید که با لایه‌برداری نمی‌توان چین و چروک عمیق را از بین برد. این روش تنها چروک‌های سطحی را برطرف کرده و ظاهر پوست را شفاف می‌کند.

۸. درم آبریژن

درم آبریژن نوعی روش لایه‌برداری پوست است که در آن با ابزار چرخشی لایه‌های مرده پوست برداشته می‌شود. با استفاده از این روش می‌توان خطوط ریز را برطرف کرد. همچنین لک‌های پوستی و جای آکنه نیز تا حدودی برطرف می‌شود.

"</p

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین، لیزر جای جوش در تهران

۹. لیفت پیشانی با جراحی

لیفت ابرو و پیشانی با جراحی یکی از گران‌ترین روش‌ها برای رفع خطوط پیشانی است. در این روش پوست صورت از قسمت پیشانی و ابروها کشیده شده. پوست اضافی برداشته می‌شود. این نوع جراحی ریسک زیادی دارد، اما نتایج آن دائمی بوده و خطوط عمیق را می‌تواند تا حد زیادی کاهش دهد. معمولا پزشک پیشنهاد می‌دهد، لیفت پیشانی همراه با لیفت بخش‌های دیگر صورت انجام شود تا چین و چروک در همه بخش‌ها به طور یکسان کاهش پیدا کند.

۱۰. رفع دائمی چروک پیشانی

در میان روش‌های ذکرشده تنها روشی که به طور دائمی چروک پیشانی را رفع و درمان می‌کند، عمل چروک پیشانی است. انجام عمل جراحی برخلاف روش‌های دیگر دوران نقاهت داشته و نیاز به مراقبت‌های خاصی دارد. به همین دلیل پزشک برای همه افراد این روش را پیشنهاد نمی‌دهد.

 


مطالعه بیشتر:

همه چیز در مورد چروک پیشانی

درمان چین و چروک با بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24