درمان انواع لک صورت با مزوژل پروسترولین

درمان انواع لک صورت با مزوژل پروسترولین

بررسی درمان انواع لک صورت با مزوژل پروسترولین

در این مطلب از سایت دکتر مهدی سبکتکین متخصص لیزر جای جوش و لک در تهران درمان انواع لک صورت با مزوژل پروسترولین را مورد بررسی قرار می دهیم. مزوژل پروسترولین، درمانی تخصصی برای تغییرات ناخواسته رنگدانه ای پوست است. با تزریق این ماده به پوست می‌توان با لک ها و تیرگی های پوست خداحافظی کرد و پوستی روشن تر و بدون لک داشت.

آشنایی با انواع مختلف لک صورت

لک صورت انواع مختلفی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

کک ومک

کک و مک ، لکه های قهوه ای کم رنگ کوچک به اندازه 1 تا 2میلی متر است و در سالهای اول زندگی ظاهر میشود. کک و مک تبدیل به خال نمی شود. رنگ کک و مک ها متفاوت است آنها ممکن است قرمز، زرد، برنزه، قهوه ای روشن و یا سیاه باشند. اما همیشه از رنگ پوست اطراف خود تیره ترند چرا که آنها در نتیجه باقیماندن رنگدانه های تیره به نام ملانین ایجاد می گردند. کک و مک نتیجه توزیع ناموزون و نامتوازن رنگدانه ملانین در پوست می باشد. به عبارت دیگرناشی از ته نشین شدن نامتعارف ملانین در یک نقطه از پوست است.

لکه های حاملگی یا ملاسما

ملاسما لکه قهوه ای رنگ یا برنزه ای بسیار شایعی است که بیشتر در دوران بارداری روی پوست زنان ایجاد می شود. این لکه ها بیشتر بر روی گونه ها، لب بالایی، پیشانی و چانه زنان به وجود می آید. ملاسما شیوع کمتری در بین مردان داشته و تصور بر این است که علت اصلی بروز آن قرار گرفتن در معرض نور خورشید، هورمون های خارجی مثل مصرف قرص های ضد بارداری و تغییر سطح هورمون ها در حین بارداری است.

به طور کلی عارضه پوستی ملاسما در بین زنان باردار خصوصاً نژادهای آسیایی، لاتین و دارای پوست تیره شایع بوده و بیشتر مبتلایان متعلق به مناطقی مثل آسیا، اسپانیا و خاورمیانه هستند. این لکه های پوستی در درجه اول پوست صورت را درگیر خواهد کرد اما ممکن است در هر قسمتی از صورت یا بدن به وجود بیاید. برطبق آمار منتشر شده از سوی آکادمی پوست آمریکا، تنها 10 درصد از کل موارد ملاسما در مردان رخ داده و 90 درصد باقیمانده مربوط به زنانی است که دارای رنگ پوست تیره بوده و باردار هستند.

لکه های جای جوش

بعضی از افراد مبتلا به اکنه یا جوش، دچار لکه های بعد از بهبودی جوش میشوند بطوریکه فرد ابتدا دچار جوش های قرمز یا چرکی میشود و بمرور زمان وقتی جوش ها خشک میشود لک قهوه ای یا بعضا لک قرمز به جای میگذارد ، خصوصا اگر فرد جوش خود را دستکاری کند احتمال لک قهوه ای یا لک تیره بعد از جوش زیاد میشود ، در بسیاری از این افراد این حالت یعنی گذاشتن لک بعد از جوش یک زمینه یا استعداد ارثی هم دخیل است خصوصا در مورد لکه های قرمز بعد از جوش این علت یعنی زمینه ژنتیکی مهمتر است چرا که دیده شده افرادی بدون انکه جوش را دستکاری کنند دچار اسکارها ولکه های قرمز ( وگاها لکه قهوه ای ) بعد از بهبودی جوش میشوند.

در ضمن نوع جوش هم در بوجود آمدن لک اثر دارد. مثلا جوش های عمیق و کیستی و چرکی، به احتمال بیشتری با ایحاد لک مواجه می‌شوند. دوام و مدت جوش هم در ایجاد لک بعد از جوش موثر است مثلا کسی که جوش های صورت خود را درمان نمی کند ( عدم مراجعه به پزشک ) و جوش ها بمدت طولانی باقی می مانند و احتمال لک زیاد میشود خصوصا اگر شخص در معرض نور آفتاب قرار گیرد این مورد بیشتر رخ میدهد .

بررسی انواع مختلف لک صورت | لیزر جای جوش و لک در تهران

لکه های ناشی از آفتاب

این نوع از لک ها بسیار شایع می باشد و به رنگ قهوه ای تیره است .اگرچه این لکه ها ژنتیکی هستند اما می توانند در اثر قرارگیری در معرض آفتاب نیز ایجاد شوند و وخامت یابند. این لکه ها در بزرگسالی هنگامی که در معرض نور خورشید قرار گیرند رشد می کنند. برخی مطالعات نشان می دهد که علاوه بر یک ژن خاص و قرار گیری در معرض نور خورشید که باعث ایجاد لکه های صورت می شود، نوع ملانین ها نیز دراین قضیه دخیل‌اند.

درمان لکه های پوستی

با روشهای مختلفی می‌توان انواع لکه های پوستی را درمان نمود روشهایی مانند لیزر تراپی و میکرودرم ابریژن شاید بتوان تا حد زیادی به درمان این تغییرات رنگدانه ای پوست پرداخت. علاوه بر این روشها، تزریق مزوژل پروسترولین نیز به عنوان یک متد جدید، با کمترین عوارض می‌تواند لکه های پوستی را درمان نماید.

ویژگی های اصلی درمان با مزوژل پروسترولین

 • درخشان کننده پوست
 • جوانسازی پوست
 • شفاف سازی پوست
 • روشن کننده پوست
 • ضد لک
 • درمان کک و مک
 • موثر در درمان انواع لک
 • رفع لک بارداری یا ملاسما و کلواسما

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین لیزر جای جوش و لک در تهران

مزیت های درمان با مزوژل پروسترولین

 • درمان کک و مک، رزاسه و پیشگیری از ایجاد لک های جدید
 • افزایش قوام و سفتی پوست
 • پس از تزریق پروسترولین در اثر آبرسانی، پوست روشن تر شفاف تر و با رنگ یکنواخت تر خواهد بود
 • بواسطه سنتز کلاژن در اثر آبرسانی، چروک های سطحی از بین می روند
 • این روش درمانی جایگزین مناسبی برای استفاده از لیزر است

عوارضدرمان با پروسترولین

به منظور به حداقل رساندن خطرات ناشی از عوارض احتمالی تزریق پروسترولین، این محصول فقط باید توسط پزشک تزریق شود زیرا پزشکان تجربه مناسب و دانش کافی در مورد آناتومی محل تزریق را دارا می‌باشند. تزریق مزوژل پروسترولین، به دلیل اینکه روشی تزریق است؛ ممکن است با عوارض دیگر تزریق ها از قبیل عفونت همراه باشد که البته ایجاد این عارضه در صورت رعایت نکات بهداشتی و تزریق توسط پزشک و رعایت اصول تزریق، نادر است. همچنین تزریق پروسترولین ممکن است باعث هایپرپیگمنتیشن شود.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

آشنایی با انواع ماه گرفتگی پوست

درمان لک های پوستی با میکرودرم

بررسی انواع مختلف لک صورت

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24