عوارض نور آفتاب برای پوست
Mid-adult woman applies lotion to her face outdoors, in a tropical setting. She is smiling softly. Palm trees are visible through a strong lens flare. Her hair is neatly tied in a bun and she is wearing a hoop earring.

عوارض نور آفتاب برای پوست

بررسی عوارض نور آفتاب برای پوست

در این مطلب از سایت دکتر مهدی سبکتکین مرکز لیزر جای جوش در تهران عوارض نور آفتاب برای پوست را مورد بررسی قرار می دهیم. تابش نور خورشید در نیمه روز یعنی در ساعات 10 الی 4 بعد از ظهر قوی ترین حالت خود را به همراه دارد که به همین دلیل یکی از راه های پیشگیری از بروز این مشکل، پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به شکل مستقیم در این ساعات از روز و کاهش قرار گرفتن در معرض خورشید است.

خشکی پوست

حرارت، باعث تبخیر آب شده و در نتیجه خشکی ایجاد میشود‌. پوست هم از این قائده مستثنی نیست. وقتی آفتاب به پوستتان میتابد، برای خنک کردن بدن، تعریق کرده و قطرات آب روی سطح پوست پدیدار میشود. این قطرات آب بر اثر گرما از روی پوست تبخیر میشوند و در نهایت پوست شما دچار کم آبی خواهد شد.

چروک و پیری زودرس

یکی از مهم ترین دلایل چروک شدن پوست، ازدست رفتن خاصیت ارتجاعی آن است که بر اثر خشک شدن پوست، ایجاد میشود.

آسیب به لایه محافظ پوست

اولین لایه پوست ما، درم نام دارد. درم از کلاژن، الاستین و محافظت کننده های دیگر پوست تشکیل شده است و مهمترین نقش آن، حفظ طراوت، شادابی و زیبایی پوست است. اشعه فرابنفش آسیب بسیار زیادی به این لایه محافظتی خواهد زد و در نتیجه آن، پوست طراوت، شادابی و زیبایی اش را ازدست میدهد.

درمان های پوست آسیب دیده با نور خورشید | لیزر جای جوش و لک در تهران | دکتر مهدی سبکتکین

لک پوستی

لک های قهوه ای یا خاکستری رنگ سطح پوست، یکی دیگر از آسیب های آفتاب است که در روند پیری پوست اتفاق می‌افتد‌.

آفتاب سوختگی

زمانی که آفتاب به پوستتان میتابد، پوست برای محافظت از خود ملانین تولید میکند و در نتیجه رنگ پوست برنزه میشود این در حالی است که با شدید بودن آفتاب، طول موج uvb اشعه فرابنفش که طول موج کوتاه اما انرژی زیادی دارد، باعث سوختن سطح پوست میشود‌.

سرطان پوست

یکی از مضرات آفتاب، بالا رفتن ریسک ابتلا به سرطان پوست است. کراتوزاکاینیک یا کراتوز خورشیدی با تابش مستقیم نور آفتاب ارتباط دارد و با ایجاد تغییرات بافتی پوست، ریسک سرطان پوست را بالا میبرد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین – لیزر جای جوش در تهران “


مطالب پیشنهادی جهت مطالعه بیشتر:

انواع مختلف کلاژن در بدن

روش های لایه برداری مکانیکی پوست

نحوه لایه برداری پوست با لیزر

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24