مراقبت از پوست خشک

مرتباً پوست خود را مرطوب کرده و هنوز هم خشک است؟ بنابراین باید در مورد مواد مرطوب کننده پوست خود تجدید نظر کنید‌، به خصوص اگر پوست شما خشک است. شما می‌توانید از این مقاله در مورد بهترین روش مرطوب کردن پوست و مهمترین ترکیباتی که باید در یک مرطوب کننده پوست موجود باشد‌، را آموزش ببینید، زیرا در این مقاله بهترین مرطوب کننده‌های پوست را می‌توانیم بشناسیم.

بهترین روال برای مرطوب کردن پوست‌های خشک

  • خانم‌های دارای پوست خشک باید از شستشوی صورت خود با ژل خودداری کنند‌، به خصوص وقتی که ژل شستشو حاوی اسیدهای میوه و فندق باشد، زیرا آنها ترکیباتی هستند که باعث افزایش خشکی پوست می‌شوند.
  • بهتر است برای خانم‌های دارای پوست خشک این روند را دنبال کنید ابتدا صبح پوست خود را با آب ولرم تمیز کنند تا روغن تولید شده در طول شب را از بین ببرد و سپس پوست را با استفاده از لوسیون مرطوب کننده تمیز کنید.
  • مرطوب کردن پوست با یک مرطوب کننده غنی پس از تمیز کردن به نرم شدن و مرطوب شدن پوست کمک می‌کند.
  • استفاده از اسپری صورت در طول روز‌، چه در داخل خانه و چه خارج از خانه‌، در مدت طولانی باعث رطوبت پوست می‌شود.

بهترین ماده برای مرطوب کردن پوست‌های خشک

مطمئنا اسید هیالورونیک! زیرا ماده ای فوق العاده است که رطوبت موجود در بدن را به صورت طبیعی ذخیره می‌کند و به ترمیم خاصیت ارتجاعی پوست به خصوص در جلوگیری از پیری کمک می‌کند. بنابراین باعث کاهش چین و چروک و نتایج خوبی می‌شود. گفتنی است‌، اسید هیالورونیک به لایه‌های عمیق پوست نفوذ کرده و به درم می‌رسد و بنابراین یکی از بهترین مرطوب کننده‌های عمیق برای پوست محسوب می‌شود.

در صورت مفید بودن مطلب را با دوستان خود، و در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید.

دکتر مهدی سبکتکین

بورد تخصصی پوست، لیزر و زیبایی

بهترین تزریق ژل تهران

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس سایت مراجعه نمایید:

مراجعه کنندگان محترم: لطفا سوالات خود را از دکتر مهدی سبکتکین در بخش پرسش و پاسخ ارسال نمایید. تمامی تلاش ما این است در اسرع وقت سوالات شما عزیزان پاسخ داده شود