مراقبت های بعد از فیلر لب 1

مراقبت های بعد از فیلر لب 1

مراقبت های بعد از فیلر لب 1

آشنایی با مراقبت های بعد از فیلر لب

آیا می دانید مراقبت های بعد از فیلر لب شامل چه مواردی هستند؟
اگر سابقه انجام هر نوع پروسه زیبایی یا درمانی را داشته باشید، حتماً آگاه هستید که پس از انجام این فرآیندها نیازمند رعایت برخی از نکات و دستورالعمل ها می باشید تا به نتایج دلخواه و مورد نظر خود دست پیدا کنید.
یکی از این موارد، تزریق فیلر یا ژل به نواحی مختلف صورت از جمله لب است که باید در کلینیک ها و مراکز تخصصی زیبایی صورت گیرد.

مهم ترین نکات مراقبتی پس از تزریق فیلر لب

همانطور که می دانید رعایت دستورالعمل ها و نکات مراقبتی پس از تزریق های زیبایی، میزان تأثیرگذاری و ماندگاری این پروسه های زیبایی و درمانی را به میزان چشمگیری افزایش می دهد. لذا لازم است برخی از مراقبت های بعد از فیلر لب را بدانید.

  • از کمپرس سرد استفاده کنید.

خوب است بدانید به مدت ۱ تا ۲ روز پس از تزریق فیلر ممکن است ناحیه تحت درمان، متورم، قرمز، کبود و حساس شود.
البته به خاطر داشته باشید که این حالت، موقتی است و به خودی خود ظرف ۱ تا ۲ روز کاملاً فروکش می کند. اما به افرادی که تزریق فیلر لب را انجام داده اند توصیه می شود به منظور تسکین تورم و کاهش کبودی و درد در این ناحیه از کمپرس سرد استفاده کنند.

  • از فعالیت های بدنی و ورزش های شدید اجتناب کنید.

به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از تزریق فیلر لب یا سایر مواد پرکننده پوستی، از انجام ورزش یا فعالیت های شدید بدنی دوری کنید. زیرا افزایش ضربان قلب و فشار خون در اثر فعالیت های ورزشی شدید ممکن است کبودی یا تورم محل تزریق را بیشتر کند.

مراقبت های بعد از فیلر لب 1 | لیزر جای جوش و لک در تهران
لیزر جای جوش در تهران

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین «لیزر جای جوش و لک در تهران-لیزر جای جوش در تهران» را دنبال نمایید.

  • سیگار نکشید.

یکی از مهم ترین نکات و مراقبت های بعد از فیلر لب عدم استعمال سیگار است. زیرا سیگار کشیدن پس از تزریق فیلر لب می تواند ریسک ابتلا به عفونت را افزایش دهد.
سیگار با ترکیباتی که دارد فرآیند ترمیم و بهبود در محل تزریق فیلر را تحت تأثیر قرار می دهد و موجب بروز التهاب و تورم در ناحیه تحت درمان می شود.

  • از مصرف داروهای رقیق کننده بپرهیزید.

بعد از تزریق فیلر لب، معمولاً پزشکان توصیه می کنند از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین یا آسپرین خودداری شود. زیرا این داروها ممکن است خونریزی فرد را افزایش دهند و موجب بروز عوارضی مانند کبودی شدید در محل تزریق شوند. بنابراین بهتر است پیش از تزریق ژل لب، حتماً با پزشک خود در مورد داروهایی که مصرف می کنید مشورت نمایید.

  • از حمام کردن و یا دوش گرفتن خودداری کنید.

مورد دیگری که در دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از فیلر لب باید مورد توجه قرار گیرد حمام کردن یا دوش گرفتن است.
به یاد داشته باشید که پس از تزریق فیلر لب نباید دوش گرفته و یا حمام کنید. زیرا احتمال دارد کبودی یا تورم لب ها افزایش پیدا کند.

 


مطالعه بیشتر:

فیلرهای پوستی از چه ساخته‌ شده‌ اند؟

بایدها و نباید های تزریق فیلر ( بخش اول )

بایدها و نبایدهای تزریق فیلر ( بخش دوم )

تزریق فیلر و ژل

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24