چگونگی انجام جراحی پلک فوقانی و تحتانی

جراحی پلک فوقانی

در جراحی پلک فوقانی پوست اضافی عضله و کیسه های چربی که به صورت پف کردگی خصوصاً در قسمت داخلی تظاهر می کند ، بر اساس امکانات و انتخاب جراح توسط چاقوی جراحی ، لیزر یا امواج رادیویی برداشته می شود .

به علاوه در صورتی که افتادگی پلک نیز وجود داشته باشد می توان آن را در حین عمل اصلاح کرد . جراحی پلک فوقانی باعث بهبودی شکل و موقعیت پلک فوقانی شده و اگر این پوست اضافی یا افتادگی پلک باعث محدودیت میدان دید شده باشد ، آن را نیز برطرف می کند و در مجموع ظاهری جوان تر به فرد می بخشد .

گاهی عمل جراحی بالا کشیدن ابرو نیز همراه با جراحی پلک فوقانی انجام می شود .

جراحی پلک تحتانی

جراحی پلک تحتانی در اغلب موارد به منظور برداشتن کیسه های چربی زیر پلک تحتانی که حالت پف کردگی ایجاد می کند انجام می شود .

و در موارد خاص چربی برداشته نشده و فقط جابه جا یا بخش می شود . در بیشتر موارد عمل با ایجاد برشی در پشت پلک تحتانی ( در سمت ملتحمه ) صورت گرفته و چربی های اضافی برداشته می شوند و در انتهای عمل نیازی به بخیه کردن نیست .

در صورت وجود پوست اضافی و شلی پوست ، در زیر خط مژه ها برش داده شده و از این طریق پوست و چربی اضافی و احیاناً عضله برداشته می شوند و محل برش با بخیه های ظریف دوخته می شود .

در جراحی پلک تحتانی نیز می توان از لیزر یا امواج رادیویی استفاده کرد . مزیت استفاده از لیزر و امواج رادیویی بستن همزمان عروق خونریزی دهنده حین برداشتن بافت است ، در نتیجه احتمال خونریزی حین و پس از عمل و خطرات احتمالی آن را کاهش می دهد .

بیشتر بخوانید : بلفاروپلاستی , عمل‌های جراحی روی پلک‌ها

آیا پس از عمل بلفاروپلاستی تغییرات پوستی ایجاد نمی شود و با افزایش سن نتایج برگشت نخواهد کرد ؟

همان طور که نمی توان جلوی افزایش سن را گرفت ، نمی توان جلوی تغییرات بافتی و پوستی به علت گذشت زمان را گرفت .

برای انجام این عمل در پلک فوقانی ، در چین طبیعی برش ظریفی داده خواهد شد . آشنایی جراح با آناتومی عروق و اعصاب و نسوج حیاتی این نواحی بسیار مهم است ، چنانچه برش ظریف و در چنین طبیعی بالای پلک داده شود ،

آثار قابل ملاحظه ای نخواهد داشت و محل برش معمولاً 3 تا 6 ماه رنگ صورتی دارد و پس از این مدت به صورت یک خط ظریف سفید در می آید و تقریباً محو می شود .

در پلک تحتانی چنانچه پوست اضافه نداشته باشد و فقط پف آلودگی در نتیجه بیرون زدگی چربی باشد از طریق داخل پلک تحتانی ( trans conjuctival ) عمل خواهد شد و هیچ گونه بخیه ای نخواهد داشت .

در صورت وجود پوست اضافی ، برش در زیر خط مژه ها و در محلی خواهد بود که آثاری بر جای نمی گذارد .

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24