آخرین تحقیقات درباره کاشت مو

آخرین تحقیقات درباره کاشت مو

در چه سنی می توان کاشت مو ها را انجام داد؟

هر زمانی که احساس نیاز به انجام شدن پیوند مو و انواع کاشت مو را در خود احساس کردید، می توانید با انجام شدن برخی آزمایش ها، تست ها و مراقبت های خاص کاشت مو را بر روی پوست سر خود انجام بدهید، چه در سن 20 سالگی باشید چه در 30 سالگی و چه در 50 سالگی. می توانید برای پیوند مو منتظر بمانید تا بخش بیشتر موهایتان بریزد و همچنین می توانید به صورت مقطعی در هر قسمتی که ریزش موها اتفاق افتاده است، انواع کاشت مو را انجام بدهید. انتخاب هر کدام از این روش ها کاملاً به میزان علاقه و خواست شما بستگی دارد و نه هیچ چیز دیگری و باید سعی شود این خدمات توسط متخصص پوست و مو انجام شود.

البته در ناحیه ورتکس، ریزش مو معمولاً به شکل یک دایره بدون مو است. اگر در سن پایین که هنوز وضعیت ریزش مو در این منطقه ثابت و پایدار نشده است، اقدام به کاشت مو در ورتکس نمایید، به دلیل پیشرفت روند طاسی ممکن است مجدداً اطراف دایره کاشته شده، خالی گردیده و نیاز به کاشت در اطراف این ناحیه داشته باشید. لذا در مورد ناحیه ورتکس به عنوان یک اصل کلی، بهتر است زمانی این روش را در نظر گرفت که کم موئی یا بی موئی به وجود آمده در این منطقه نسبتا پایدار شده و سن فرد هم حداقل 25 سال باشد.

بیشتر بخوانید : 

مراحل و روش های کاشت مو

بهترین متخصص پوست تهران سوالات متداول پیرامون کاشت موآخرین تحقیقات کاشت مو

این روزها تبلیغاتی مبنی بر استفاده ازکشت سلولی برای درمان بی مویی و کم مویی مطرح می شود که در حقیقت ایده ای است در تحقیقاتِ آیندۀ پیوند مو وتقریباً همان پدیده کلونینگ یا شبیه سازی و بحث سلول‌های بنیادی است. سلول‌های فولیکول های موی حیوانات آزمایشگاهی کشت داده شده‌اند و در نتیجه از یک تکه چند میلی‌متری پوست، هزاران فولیکول جدید ایجاد می شود. فولیکولهای مو رشد سریعی دارد و وقتی در آزمایشگاه رشد داده می‌شود موادی برای افزایش تقسیمات سلولی به آنها اضافه می‌شود.

اما نکته‌ای که باعث شده است استفاده از این روش برای انسان محدود شود این است که هنوز مشخص نیست فولیکولی که از این طریق فراهم می‌شود آیا در آینده سرطانی می‌شود یا خیر؟ بدین معنی که بدن آنرا می پذیرد یا نه. با این حال مدت زمان طولانی همراه با تحقیقات بیشتر لازم است تا از ایمن بودن این تکنیک اطمینان کامل حاصل شود و به مرحلۀ اجرائی برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24