۰۹۹۲۳۳۸۰۰۲۵ - ۰۳۱۳۱۳۱۴۴۰۸ روزهای یکشنبه و سه شنبه 9 صبح تا 1 ظهر - روزهای شنبه ، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 3 بعدازظهر تا 8 شب
روش های جوانسازی پوست

روش های جوانسازی پوست

راه های جوانسازی پوست را بشناسید . 

راه حل رفع افتادگی پوست چیست؟ و چگونه می توان جوانسازی پوست را انجام داد ؟ حدودا از سی سالگی، پوست انسان دیگر قابلیت ارتجاعی سابق خود را ندارد و کم کم حالت افتاده و شل شدگی به خود می گیرد . همچنین فیبرو بلاست‌ های پوست به تدریج کمیاب‌ و غیر فعال می‌شوند. عوامل مختلفی در تسریع شل شدن و افتادگی پوست تاثیر می گذارند از جمله این عوامل می توان به  قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب و مصرف دخانیات اشاره کرد.
علاوه بر این، شروع دوران یائسگی افتادگی پوست را تشدید می کند. 

جوانسازی پوست با لیزر

یکی از راه های خیلی خوب و مفید برای جوانسازی و زیباسازی پوست و همچنین جوانسازی پوست دست، استفاده از لیزر است که طرفدار های زیادی نیز دارد. در این روش، استفاده از لیزر RF بسیار مفید تر، ایمن تر و مناسب تر خواهد بود. همچنین شما می توانید از لیزر فراکشنال نیز استفاده کنید. از نکات خوب و مفید که لیزر فراکشنال را نسبت به بقیه انواع لیزر بهتر جلوه می دهد، این است که این لیزر، قیمت و هزینه پایین تری نسبت به بقیه لیزر ها دارد. از لیزر می توان در نقاط زیادی از صورت استفاده کرد.
همچنین لیزر برای جوانسازی دور لب نیز کاربرد دارد.

بهترین متخصص پوست و مو اصفهان | جوانسازی پوست با لیزر

ابتدا باید بدانید که لیزر چگونه باعث جوانسازی و زیباسازی پوست می شود؟

نحوه کار لیزر به این صورت است که ابتدا لایه بالایی پوست، که از پوست مرده و آسیب دیده تشکیل شده است را از بین می برد، و سپس سبب تحریک لایه های پایینی پوست به جهت ساخت کلاژن و سلول های پوستی جدید می شود.
در این روش، برای انجام کامل عمل زیباسازی پوست، به دو هفته نیاز است.
در این روش ها ، اکثرا به زمانی برای ریکاوری نیازی نیست .

لیزر جوانسازی

جوانسازی با بوتاکس

یکی از روش هایی  که امروزه بسیار معمول است و افراد بسیار زیادی از آن استفاده می کنند، تزریق بوتاکس است. احتمالا می دانید که نحوه درمان با بوتاکس به این صورت است : که پس از تزریق بوتاکس ، چین و چروک های صورت شما از بین خواهد رفت.
در واقع بوتاکس ، حرکت ماهیچه ها را کم کرده،
و به همین دلیل، چین و چروک های صورت پنهان می مانند و آشکار نمی شوند.
در نتیجه با پنهان ماندن چین و چروک صورت، خطی بر روی صورت شما دیده نمی شود و این عاملی برای جوانسازی پوست صورت است.

بهترین متخصص پوست ومو اصفهان |روش های جوانسازی پوست جوانسازی پوست با بوتاکس

یکی از مواردی که باید پس از تزریق بوتاکس رعایت کرد، این است که پس از تزریق، نباید به مدت 4 ساعت دراز کشید. و باید بدانید که پس از 3 تا 4 روز، اثر بوتاکس آغاز خواهد شد و تا 3 الی 6 ماه باقی خواهد ماند. همچنین پس از تزریق بوتاکس، بدن شما به هیچ گونه ریکاوری خاصی نیازی ندارد و حتی چند ساعت پس از انجام تزریق بوتاکس، می توانید به کار های روزمره بپردازید.

ماندگاری اثرات بوتاکس چقدر است؟

جوانسازی با پی آر پی

استفاده از PRP یا پلاسمای غنی شده با پلاکت، یکی از روش های مفید و مرسوم برای جوان تر کردن پوست است. در این روش، از خون و سلول های خونی خود فرد، برای درمان وی استفاده می شود.در خون، یک نوع سلول خونی به نام پلاکت وجود دارد. پلاکت ها حاوی مواد و فاکتور های رشد هستند که در صورتی که از آنها استفاده بشود، باعث رشد سلول های جدید خواهد شد. در این روش از فاکتور های رشد پلاکت ها استفاده شده، و سلول های قدیمی و پیر که باعث کاهش زیبایی شده اند،
با سلول های جوان جایگزین می شوند و در نتیجه، شما به زیبایی پوست خودتان می رسید.

جوانسازی با تزریق ژل 

یکی از موارد برای جوانسازی پوست، که امروزه بسیار پر طرفدار است، جوانسازی با تزریق ژل ها یا فیلر ها است. این روش، بسیار به تزریق بوتاکس شبیه است؛ به همین دلیل، افراد بسیاری، تزریق ژل را با تزریق بوتاکس یکی می دانند در حالی که این دو بسیار با هم تفاوت دارند. در روش تزریق ژل، یکی از انواع مناسب ژل برای شما انتخاب می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. ژل (فیلر) با استفاده از سرنگ به زیر پوست شما تزریق می شود و فاصله بین بافت ها را پر می کند؛ به همین دلیل باعث از بین رفتن چین و چروک ها خواهد شد. در واقع تزریق ژل، باعث کشیدن پوست صورت می شود.
وقتی عمل کشیدن پوست صورت انجام شد و پوست کشیده شد، چین و چروک ها هم از بین خواهند رفت.

بهترین متخصص پوست اصفهان جوانسازی پوست با فیلر

یکی دیگر از استفاده های ژل (فیلر) ، پر کردن حجم از دست رفته پوست است. اگر در اثر رژیم های نادرست و غیز استاندارد، و یا به صورت طبیعی، قسمتی از پوستتان را از دست داده اید؛ به طور مثال اگر لب کوچکی دارید که هنگام خندیدن دیده نمی شود، می توانید از تزریق ژل استفاده کنید تا حجم از دست رفته را باز گردانید.همچنین پس از یک هفته می توانید به فعالیت های روزمره خود بازگردید و در این مدت باید استراحت را به خوبی انجام دهید. ژل ها از 6 ماه تا چند سال اثر خواهند کرد.
اثر آنها از یک هفته بعد از تزریق آغاز خواهد شد.

تزریق فیلر و ژل

جوانسازی با تزریق چربی

تزریق چربی هم دقیقا مانند تزریق انواع ژل اثر می کند. پس از تزریق چربی، چربی تزریق شده بین بافت ها را پر می کند و چین و چروک های موجود را از بین می برد و باعث جوانسازی پوست صورت می شود. همچنین می توان از چربی برای جبران بافت از دست رفته، مانند لب  و یا چانه استفاده کرد.چربی طبیعی است و مانند ژل ها به صورت مصنوعی تولید نمی شود، بنابراین به طبع خطرات و عوارض کمتری را خواهد داشت. اما به دلیل آماده نبودن آن، به اتاق عمل نیاز دارد و همچنین وقت بیشتری برای تزریق چربی به صورت نیاز است. 

تزریق چربی ، درد بیشتری را نیز به همراه دارد.مدت زمان ریکاوری حدود یک هفته خواهد بود و اثرات، به طور کامل، حدود 2 هفته پس از تزریق دیده می شوند. پس از تزریق چربی ، کمی درد و ورم خواهید داشت که با استراحت و به مرور زمان پس از چند روز درمان خواهد شد.

جوانسازی با لیفت 

یکی از جدیدترین و بهترین تکنیک ها و روش های جوانسازی پوست، استفاده از نخ های کوچک زیر پوستی است. این روش که با جای گذاری و قرار دادن نخ های کوچک همراه است، برای درمان افتادگی و شل بودن پوست به کار می رود. در این روش، نخ های کوتاه و کوچکی، در زیر پوست قسمتی که افتادگی دارد قرار داده می شود. این نخ های زیر پوستی، در طی زمان و حدود 4 تا 6 ماه از بین می روند و تجزیه می شوند اما در زمانی که وجود دارند، باعث تحریک ساخت سلول های فیبروبلاست و تکثیر آنها می شود.
این سلول ها که مسئول ایجاد، شکل دهی و نظم دادن به بافت ها هستند،
باعث جوانسازی پوست اطراف خود خواهند شد.بهترین متخصص پوست و مو اصفهان |جوانسازی پوست با لیفت

یکی از مثال های این عمل (لیفتینگ) ، لیفت کردن غبغب استو غبغب یکی از مکان هایی است که دربرابر اعمالی که برای کوچک شدن آن انجام می شوند بسیار مقاوم است و به همین دلیل افراد بسیار زیادی برای از بین بردن پان از لیفتینگ استفاده می کنند.پس از جا گذاری نخ ها، بیمار با قرمزی محل، تورم و خارش و درد آن مکان رو به رو خواهد شد که طبیعی است و به زودی برطرف خواهد شد.
باید ریکاوری خوبی با استراحت کردن داشت.
زمان بهبودی نیز بسیار کوتاه و در حد چند هفته خواهد بود.

لیفت با نخ بهترین روش افتادگی پوست

جوانسازی پوست با میکرودرم ابریژن

در این روش که یک روش بدون درد و عارضه است؛ یک ماده معدنی به نام کریستال آلومینیوم روی پوست ریخته می شود تا پوست ساییده شود. وقتی که این عمل انجام شد، پوست پیر و قدیمی که چروک هم دارد و آلوده است که از زیبایی انسان می کاهد، از بین می رود و لایه زیرین که پوست تازه و شفاف و زیبا است با آن جایگزین می شود.
در هنگام انجام این عمل، شما هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد.

همچنین می توان این عمل را برای کسانی که پوست تیره دارند و توانایی انجام لایه برداری شیمیایی را ندارند نیز استفاده کرد. میکرودرم ابریژن هیچ گونه عارضه ای ندارد و بلافاصله پس از انجام می توانید به کار های خود رسیدگی کنید. بنابراین میکرودرم ابریژن که میکرودرم ابریشن هم گفته می شود، به هیچ زمانی برای ریکاوری نیازی ندارد. علائم بهبودی نیز بلافاصله پس از انجام مشاهده می شوند.
فقط به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است محل مورد نظر، قرمز شود
که این طبیعی است و حداکثر تا یک روز برطرف خواهد شد.

بهترین متخصص پوست و مو اصفهان | جوانسازی پوست لایه برداری غیر تهاجمی با میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن

همانطور که گفته شد، میکرودرم ابریژن، عارضه و درد خاصی در حین انجام نخواهد داشت و به زمان ریکاوری هم نیازی ندارد و همچنین بهبودی به سرعت اتفاق خواهد افتاد اما شاید فکر کنید که چرا این روش زیاد معمول نیست و شما در نگاه اول آن را نشناختید و قبلا زیاد به آن بر نخورده بودید؟روش میکرودرم ابریژن یک روش ایده آل برای جوانسازی پوست است و هیچگونه عارضه و دردی ندارد و این عاملی برای تبدیل شدن میکرودرم ابریژن به روشی ایده آل و عالی است اما دلیل این که مردم زیادی این روش را نمی شناسند و این روش بسیار معمول نیست،
این است که قیمت این روش پایین نیست.
هزینه با توجه به شما متغییر است.

لایه برداری غیرتهاجمی با میکرودرم ابریژن

جوانسازی با میکرونیدلینگ

روش جوانسازی پوست به وسیله میکرونیدلینگ ، یکی از بهترین و موثر ترین روش ها برای جوانسازی است. نحوه کار این روش بدین گونه است : میکرونیدلینگ که یک نوع دستگاه جوانسازی است ، شامل چندین سوزن ظریف و کوچک است که طول آنها را پزشک با توجه به نوع پوست شما تعیین می کند. پزشک دستگاه میکرونیدلینگ را به پوست شما می چسباند؛ در این حال سوزن های کوچک به لایه دوم پوست شما نفوذ کرده و سیستم ایمنی بدن را فعال می کنند. وقتی سیستم ایمنی فعال شد، کلاژن و الاستین تولید می شوند که از فاکتور های مهم و اساسی رشد هستند.
رشته های کلاژن و الاستین، از پروتئین تشکیل شده اند
که باعث حفظ قابلیت ارتجاعی پوست و کششی آن می شوند؛
در نتیجه به جوانسازی و زیبا تر ساختن پوست کمک خیلی زیادی خواهند کرد.

بهترین متخصص پوست و مو  اصفهان جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

را می توان در بسیاری از نقاط بدن استفاده کرد. برای از بین بردن چین و چروک، برای جوانسازی دور لب، برای از بین بردن ضایعه ها و اسکار های پوستی ، برای درمان ریزش مو، برای تیرگی و لکه های پوستی، برای از بین بردن ترک های پوستی، برای از بین بردن سوختگی های روی پوست و بسیاری از موارد دیگر می توان از این روش که میکرونیدلینگ نام دارد بهره برد. این روش، در صورت انجام شدن درست، هیچ گونه عارضه خاصی هم نخواهد داشت.اگر می خواهید از میکرونیدلینگ استفاده کنید
باید توجه کنید که برای بهبودی کامل و نتیجه خوب باید جلسات متعددی را طی کنید.
همچنین دوران نقاهت و ریکاوری پس از درمان هم بسیار کوتاه است.

پس از انجام میکرونیدلینگ صورت این 5 اتفاق رخ می دهد !


بهترین ‌متخصص پوست اصفهان کیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24