راهکارهای درمانی برای پوست مردان (قسمت اول)

راهکارهای درمانی برای پوست مردان (قسمت اول)

راهکارهای درمانی برای پوست مردان (قسمت اول)

برخی از راه های درمانی برای پوست مردان، عبارتند از:

  • لایه برداری با لیزر

لایه برداری فرسایشی با لیزر یک روش جدیدتر برای لایه برداری پوست و راهکار درمانی برای پوست مردان است. که در آن پوست با استفاده از لیزر CO2 (دی اکسید کربن) برداشته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و انرژی را در واحدهای کوچک و میکروسکوپی در نقاط مختلف پوستی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رساند. از این روش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان برای قسمت ها ی مختلف پوست صورت و گردن استفاده کرد.

لیزردرمانی روشی برای جوانسازی صورت که از پرتوهای لیزر غیر سایشی (غیر برش) یا سایر دستگاه های مبتنی بر نور برای رساندن انرژی کوتاه مدت (به نام نور پالسی شدید) به پوست استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. این روش پوست را با تحریک رشد کلاژن جدید سفت و تقویت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. بافت و رنگ را بهبود می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بخشد. میزان خطوط ریز را به حداقل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رساند، بدون استفاده از هیچ گونه مواد شیمیایی به پوست ظاهری آرام و با طراوت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بخشد. لیزردرمانی ممکن است بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول بکشد. حتی احتمال دارد پوست حدود یک ساعت پس از درمان کمی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قرمز شود.

درمان جوان‌سازی پوست با لیزر بر خلاف سایر روش‌های بازسازی پوست است، زیرا از مواد شیمیایی خشن استفاده نمی‌کند و نیازی به مراقبت‌های پس از آن نیست، بنابراین این مزیت ها آن را به یک روش ایده‌آل برای جوانسازی پوست در مردان تبدیل می‌کند.

  • بوتاکس

در این راهکار درمانی برای پوست مردان (البته فقط مختص مردان نیست) مقادیر کمی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌از سم بوتولینوم A مستقیماً به ماهیچه ای که زیر چین و چروک قرار دارد تزریق می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. این سم به طور موقت عضله را فلج می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند و چین و چروک های پوستی را از بین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برد، تا سطح پوست صاف تر و جوان تر به نظر برسد. این روش درمانی حدود 30 دقیقه طول می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کشد و همه افراد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند از آن برای جوانتر کردن پوست خود استفاده کنند. ماندگاری آن حدود شش ماه است. مردان این درمان را بیشتر روی پیشانی انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند. چون آنها نمی‌خواهند ظاهری کاملاً صاف مانند زنان داشته باشند.

راهکارهای درمانی برای پوست مردان (قسمت اول) | لیزر جای جوش و لک در تهران
لیزر جای جوش در تهران

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین، لیزر جای جوش در تهران

  • میکرونیدلینگ/درماپن

میکرونیدلینگ یکی دیگر از راهکارهای درمانی پوست برای مردان است که اخیراً با پیشرفت تکنولوژی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این روش از طریق فرآیند بازسازی کلاژن عمل می‌کند که در آن پوست با میکروسوزن‌ها سوراخ شده و کلاژن جدید در این مناطق آسیب ایجاد می‌شود.

میکرونیدلینگ را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان برای جوانسازی پوست و بهبود رنگ پوست، بافت، اندازه منافذ، رنگ و برای درمان خطوط ریز و چین و چروک استفاده کرد. اما بهتر است برای حفظ جوانی پوست، میکرونیدلینگ را به صورت دوره ای به عنوان بخشی از یک برنامه مراقبت از پوست انجام دهید تا از طریق بازسازی مداوم کلاژن، چرخش مداوم پوست را تشویق کند.

میکرونیدلینگ زمانی که با یک روش ژل هیالورونیک برای تزریق اسید هیالورونیک به پوست در طول درمان ترکیب شود، می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند اثر بخشی بیشتری در جوانسازی پوست در مردان داشته باشد.


مطالب پیشنهادی :

باز شدن منافذ پوست و علت آن

درمان های قابل انجام با RF

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24