درمان میخچه پا

درمان میخچه پا

درمان میخچه پا

حالا که می دانیم میخچه پا چگونه ایجاد می شود ، بهتر است با روش های درمانی آن نیز آشنا شویم. اگر میخچه یا پینه بسیار دردناک است و یا فرد، مبتلا به دیابت، پوست شکننده و سایر مشکلات گردش خون باشد، بهتر است با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کند. در ادامه این مطلب از سایت دکتر مهدی سبکتکین متخصص لیزر جای جوش و لک در تهران قصد داریم روش های درمان میخچه پا را خدمت شما معرفی کنیم.

پزشک پا های بیمار را معاینه می‌ کند، در مورد سبک زندگی‌ او سوالاتی می پرسد و کفش‌ های فرد را بررسی می‌ کند. در نهایت با توجه به اندازه و شرایط میخچه، درمان هایی مانند استفاده از چسب مخصوص و یا محلول رفع میخچه را تجویز می کند. در صورت وجود علائم عفونت، ممکن است پماد آنتی بیوتیک نیز تجویز شود.

اگر پزشک به وجود مشکل ساختار استخوانی مشکوک شود، ممکن است بیمار را برای عکسبرداری با اشعه ایکس و احتمالاً جراحی ارجاع دهد. بسیاری از افراد بدون اینکه بدانند میخچه پا چگونه ایجاد می شود ، آن را در خانه با استفاده از محصولات بدون نسخه و داروخانه ای درمان می کنند.

سالیسیلیک اسید و درمان میخچه پا

در این قسمت از مقاله میخچه پا چگونه ایجاد می شود ، تاثیر یکی از بهترین اسیدهای موثر در رفع این مشکل به نام سالیسیلیک را بررسی می کنیم. به عبارت دیگر استاندارد ترین درمان موجود برای رفع میخچه و پینه، ماده ای به نام اسید سالیسیلیک است. البته پزشکان از آن برای درمان سایر بیماری ها مانند زگیل نیز استفاده می کنند.

این ماده یک کراتولیتیک است. به این معنی که پروتئین یا کراتینی که موجب تشکیل میخچه شده است را در خود حل می کند. شما می توانید آن را به صورت کرم، محلول یا چسب خریداری کنید و بر روی ضایعه ایجاد شده قرار دهید. اسید سالیسیلیک در غلظت های مختلف وجود دارد. دوز های قوی ‌تر ممکن است سریع‌ تر عمل کنند؛ اما نیاز به نسخه دارند.

بررسی پینه پا | لیزر جای جوش و لک در تهران

این ماده می تواند پوست اطراف میخچه را تحریک کند. بنابراین فرد باید هنگام استفاده از آن مراقب باشد و نباید از آن بر روی میخچه یا پینه ترک خورده استفاده کند. پس از استفاده از اسید، لایه بالایی پوست سفید می ‌شود و فرد می ‌تواند پوست مرده را جدا کند یا سوهان بزند. هنگامی که میخچه از بین رفت برای جلوگیری از بروز مجدد آن می توان هر هفته از سنگ پا استفاده کرد.

افراد مبتلا به دیابت نمی توانند از اسید سالیسیلیک استفاده کنند. افراد مسن باید قبل از استفاده با پزشک مشورت کنند؛ زیرا ممکن است باعث مشکلات پوستی شود که معمولا به سختی بهبود پیدا می کنند. هنگام استفاده از اسید سالیسیلیک در صورت مشاهده علائمی مانند سردرد شدید، معده درد، تهوع و استفراغ، اسهال، احساس ضعف، مشکل در تنفس و احساس سوزش شدید روی پوست، باید فورا مصرف را قطع و به پزشک مراجعه کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین لیزر جای جوش و لک در تهران

چسب میخچه و درمان میخچه پا

روش درمانی دیگری که در مقاله میخچه پا چگونه ایجاد می شود ، به آن می پردازیم، استفاده از چسب میخچه است. چسب میخچه نواری با مرکز دارویی است و به گونه ای طراحی شده که دقیقا بر روی میخچه قرار می گیرد. آن ها طوری فرموله شده اند که مرکز میخچه را بسوزانند و درد ناشی از آن را از بین ببرند. خمیر صورتی رنگی که در مرکز چسب می بینید از 40 درصد اسید سالیسیلیک تشکیل شده که به تدریج آزاد می شود و پوست سخت میخچه را نرم می کند و از بین می برد. بهتر است برای جلوگیری از آسیب های احتمالی این محصول تحت نظارت پزشک استفاده شود. در ادامه شما را با یک قطره موضعی و چسب میخچه استاندارد موجود در داروخانه ها آشنا می کنیم.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

اگزما و عوامل ایجاد آن

بررسی پینه پا

درمان و ترمیم اسکارهای ناهموار

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24