لیزر موهای زائد در دوران بارداری

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

تاثیر لیزر موهای زائد در دوران بارداری

لیزر موهای زائد تا کنون بهترین روش حذف موهای ناخواسته شناخته شده است. اما این روش نیز محدودیت هایی دارد. دوران بارداری با تغییرات هورمونی همراه است.

گاهی این تغییرات منجر به ریزش مو و کاهش رشد موها و گاهی برعکس باعث افزایش رشد موها و پر مو شدن فرد می گردد. در نتیجه لیزر موهای زائد در دوران بارداری تاثیر بسزایی نخواهد داشت و ممکن است تعداد جلساتی که در دوران بارداری انجام می شود کاملا بیهوده باشد.

تغییرات هورمونی در زمان بارداری رشد موهای ضخیم و تیره تر را تشدید می کند. ممکن است این موها در نواحی از بدن رشد کنند که قبلا مویی وجود نداشته است مانند قفسه سینه، بازوها و شکم.

آیا لیزر برای زن باردار خطرناک است؟

لیزر موهای زائد روش ایمن و بی خطری است و تنها با استفاده از گرما و حرارت فولیکول موها را از بین می برد. اما پزشکان مخالف لیزر موهای زائد در دوران بارداری می باشند زیرا بر این باور هستند که بهتر است هیچگونه ریسکی که برای جنین ضرر داشته باشد انجام نشود.

البته هیچ گزارش و تحقیقاتی در رابطه با آسیب لیزر موهای زائد بر روی جنین یافت نشده است. اشعه لیزر به عمق بافت های بدن نفوذ نمی کند و تنها چند میلی متری سطح پوست را تحت تاثیر قرار می دهد.

اما احتمال خیلی کمی از جذب اشعه توسط بافت های اطراف وجود دارد. به همین علت پزشکان لیزر موهای زائد را در دوران بارداری ممنوع کرده اند.

"<yoastmark

ممنوعیت لیزر موهای زائد در دوران بارداری

همچنین در دوران بارداری پوست هم مانند دیگر نقاط بدن حساس می شود. انجام دادن لیزر ممکن است موجب ایجاد خارش، التهاب و سوختگی شود. به دلیل تفاوت آستانه تحمل درد در افراد مختلف انجام لیزر بدون استفاده از کرم بی حسی نیز توصیه نمی شود.

خانم های باردار از پمادهای بی حسی نمی توانند استفاده کنند، زیرا جذب پوست شده و وارد جریان خون می گردد. به دلیل وضعیت آناتومی بدن در دوران بارداری لیزر برخی نواحی بدن قابل انجام نمی باشد.

لیزر موهای زائد در دوره شیردهی

همانطور که در زمان بارداری با حضور جنین نمی توان درمان های لیزری انجام داد، بعد از زایمان نیز هنگامی که نوزاد هنوز از بدن مادر تغذیه می کند ممنوع است.

هورمون ها تا بعد از زمان شیردهی به حالت تعادل خود باز نمی گردند و تقریبا شش ماه زمان لازم دارند. بهتر است شیری که نوزاد از آن تغذیه می کند تحت تاثیر هیچگونه تابش و اشعه ای قرار نگیرد.


لیزر موهای زائد بانوان تهران 


این پست دارای یک نظر است

  1. من جلسات پایانی و شارژ لیزر موهای زائد دست و ساق پاهام رو در دوران بارداری داخل کلینیک زیبایی دکتر مهدی سبکتکین انجام دادم خوشبختانه با ملاحظات لازم این کار برام انجام دادن و هیچ مشکلی برای خودم و جنینم رخ نداد. دکتر مهدی سبکتکین بهترین متخصص پوست و مو زیبایی تهران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24