علائم پیری در ۴۰ تا ۵۰ سالگی

علائم پیری در ۴۰ تا ۵۰ سالگی

علائم پیری در ۴۰ تا ۵۰ سالگی

افراد به طور معمول در دهه ۳۰ زندگی خود و نیز در ۴۰ سالگی متوجه بروز علائم پیری می‌شوند.

در این دوره، چرخه طبیعی پوست شروع به کند شدن خواهد کرد. به این معنی که تغییر رنگ، چین و چروک، افتادگی و کاهش تولید کلاژن اتفاق می‌افتد. علاوه براین، تغییرات هورمونی ممکن است باعث ایجاد آکنه در بزرگسالان شود و به شما احساس بروز جوش‌های نوجوانی را بدهد.

اگر در دهه ۴۰ زندگی خود از محصولات مراقبت از پوست و نیز فرآورده‌های ضد پیری استفاده نمی‌کرده اید، اکنون زمان آن فرا رسیده است که از این محصولات استفاده کنید. رتینوئیدهایی مانند ترتینوئین، برای تحریک تولید کلاژن، پیشگیری و درمان چین و چروک‌های موجود و حتی مبارزه با آکنه استفاده می‌شوند.

اما در مورد رتینوئیدها هشداری وجود دارد. این مولکول‌ها منجر به ایجاد حساسیت به نور می‌شوند. بنابراین استفاده روزانه اختصاصی از ضد آفتاب با SPF بالا و طیف کامل (حداقل SPF 50) ضروری است. در صورتی که حساسیت به نور علاقه شما را به استفاده از رتینوئیدها کاهش می‌دهد، ویتامین C می‌تواند یک جایگزین عالی برای شما باشد.

ویتامین C نیز رشد کلاژن را تقویت می‌کند، با چین و چروک‌ها مبارزه می‌کند و حتی آسیب‌های ناشی از اشعه UV را رفع می‌کند. علاوه براین، این ماده آنتی اکسیدانی با هیپرپیگمانتاسیون از جمله اسکار آکنه و لکه‌های ناشی از تابش خورشید مقابله می‌کند.

علائم پیری در ۴۰ تا ۵۰ سالگی | لیزر جای جوش و لک در تهران
لیزر جای جوش در تهران

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین، لیزر جای جوش در تهران

اقدامات ضد پیری در ۵۰ سالگی

از آنجایی که همان فرآیندهای پیری دهه ۴۰ در دهه ۵۰ زندگی نیز ادامه پیدا می‌کند، پزشکان هشدار می‌دهند که بروز یائسگی ممکن است علائم پیری را برای زنان تشدید کند. به عنوان مثال، تغییر سطح استروژن موجود در بدن ممکن است منجر به بروز خشکی پوست شود.

علاوه براین، کاهش کلاژن می‌تواند منجر به افتادگی پوست در امتداد فک و اطراف چشم شود. سالها قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیز دوباره به صورت خشن شدن بافت پوست و لکه‌های ناشی از تابش خورشید بر روی پوست فرد ظاهر می‌شود.


مطالب پیشنهادی :

عوامل پیری پوست کدامند؟

زمان مناسب برای جوانسازی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24