انواع دستگاه لیزر الکساندرایت

انواع دستگاه لیزر الکساندرایت

مقایسه انواع دستگاه لیزر الکساندرایت

در ادامه این مطلب سایت دکتر مهدی سبکتکین متخصص لیزر جای جوش و لک به بررسی انواع دستگاه لیزر الکساندرایت خواهیم پرداخت. انواع دستگاه لیزر الکساندرایت جهت لیزر موهای زائد  شامل موارد زیر می باشند :

لیزر آریون (ARION)

 این لیزر در واقع سریعترین لیزر در سرتاسر دنیا می باشد که دارای طول موج 755 نانو متری می باشد و قابلیت رفع موهای زائد نوع – IV در حالت استاندارد تعیین شده می باشد.

لیزر آریون به نوعی اسکنر بزرگ به اندازه 60 در 60 میلی متر تجهیز شده است که می تواند ناحیه های بزرگی را لیزر کند. لیزر آریون با پالس های کوتاه و سریعی با زمان های استراحت برای خنک سازی پوست انجام می شود به همین دلیل عارضه سوخته شدن پوست را ندارد.

نمونه های بیشتر در صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین 

لیزر آلما (Alma)

 این لیزر بین دیگر انواع دستگاه لیزرها تکنولوژی منحصر به فردی دارد. که با گرم کردن فولیکول های مو از طریق فرستادن تعداد زیادی پالس های کوتاه با سرعت بالا  می تواند بدون کمترین درد انواع موهای زائد مو را در رنگ های مختلف پوست به بهترین شکل از بین می برد.

به علاوه مجهز به سیستم خنک کننده می باشد از این رو عوارضی همانند سوختگی ندارد. علاوه بر این با اپیلیکاتوری که دارد می تواند ناحیه زیادی از پوست را تحت پوشش قرار دهد.

لیزر کوترا (Cutera)

 این لیزر یکی از انواع دستگاه لیزر الکساندرایت می باشد. که از آن برای رفع موهای زائد در زنان و مردان در انواع مختلف رنگ پوست استفاده می شود. لیزر کوترا بهترین دستگاه برای تمام رنگ پوست ها از روشن تا تیره می باشد. و به دلیل طول موج بلندتر و سیستم خنک کننده ، لیزری ایمن و موثر می باشد.

این لیزر موثرترین دستگاه لیزر عروقی می باشد که قادر است طیف زیادی از سیاهرگ های عنکبوتی و آبی عمیق را خیلی سریع درمان کند. به علاوه اینکه می تواند پوست های روشن، تیره یا برنزه  را به طور موثر درمان کند.

مطلب پیشنهادی : لیزر موهای زائد فول بادی

تفاوت لیزر دایود و الکساندرایت

از موارد تفاوت لیزر دایود و الکساندرایت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لیزر دایود نسبت به لیزر الکس تکنولوژی جدیدتری می باشد.
  • طول موج دایود 800 تا 810 نانومتر می باشد به همین دلیل به عمق زیادی از پوست نفوذ می کند و از این طریق بدون آسیب زدن به اپیدرم ، مستقیما فولیکول مو را از بین می برد.
  • دایود برای موهای ضخیم و تیره به خصوص در مناطق بیکینی بهترین گزینه محسوب می شود.
  • طول موج الکس 755 نانومتر می باشد که طول موجی کوتاهتر نسبت به دایود دارد و به همین دلیل برای رفع موهای زائد به طور دائم به ویژه برای پوست های روشن نوع 1 تا 4 گزینه بسیار مناسبی می باشد.
  • لیزر الکس به دلیل بزرگتر بودن می تواند نواحی بیشتری را با سرعت بالاتری  تحت پوشش قرار دهد. از همین رو بهترین انتخاب برای لیزر کمر و قفسه سینه می باشد.
  • لیزر دایود درد کمتری نسبت به لیزر الکس دارد در عوض لیزر الکس نسبت به لیزر دایود عوارض بسیار کمتری دارد.
  • هر دو لیزر الکس و دایود در صورتی که در طیف رمگ پوست 1 تا 4 استفاده شوند نتایج خوب و ماندگار مشابه دارند و پس از گذشت 18 ماه ، به طور دائم ماندگاری دارند.

 


مطالعه بیشتر :

میزان اثربخشی لیزر الکساندرایت چقدر است ؟

تاثیر و عملکرد لیزر الکساندریت

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24