فرق سلولیت پوستی و عفونی

فرق سلولیت پوستی و عفونی

فرق سلولیت پوستی و عفونی

سلولیت چیست؟

سلولیت یکی از اختلالات پوستی و نوعی ضایعه پوستی بسیار شایع و بی‌ضرر است. که باعث ایجاد سطحی ناصاف و گوشتی کمرنگ بر روی ران، باسن، لگن و شکم می‌شود. شیوع این ضایعه در زنان بیشتر است. بسیاری از افراد سعی می‌کنند با کاهش وزن، ورزش، ماساژ و کرم‌های برطرف‌کننده‌ی سلولیت موجود در بازار، ظاهر پوست خود را بهبود بخشند که اثر آن بر افراد مختلف، متفاوت است. گزینه‌های درمانی که از نظر پزشکی اثبات شده‌اند نیز موجود هستند، اگرچه نتایج آنها فوری و ماندگار نیست.

سلولیت پوستی چیست؟

سلولیت پوستی همان سلولیت است. تجمع چربی در پوست که باعث ناصاف شدن سطح پوست و حتی به نظر برخی نازیبایی پوست می‌شود. سلولیت پوستی مشکلی ایجاد نمی‌کند و حتی به درمان هم نیازی ندارد. سلولیت پوستی در بیشتر افراد ایجاد می‌شود.

فرق سلولیت پوستی و عفونی | لیزر جای جوش و لک در تهران
لیزر جای جوش در تهران

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی سبکتکین، لیزر جای جوش در تهران

سلولیت عفونی چیست؟

اما سلولیت عفونی یا سلولیتیس نوعی عفونت باکتریایی است که باعث بیماری پوست می‌شود. این سلولیت با سلولیتی که از آن صحبت می‌کنیم فرق دارد و باید درمان شود. نمی‌توان سلولیت عفونی را به حال خود رها کرد. زیرا محیطی است که در آن باکتری‌ها رشد می‌کنند. سلولیت عفونی غشاء زیر پوستی و چربی زیر جلد را درگیر عفونت می‌کند. نمای ظاهری آن یه سطح قرمز است که به مرور زمان گسترش پیدا می‌کند و بزرگ‌تر می‌شود. این بیماری با ایجاد شکاف در پوست و ورود میکروب‌ها به زیر پوست ایجاد می‌شود.

سلولیت پا چیست؟

یکی از مناطقی که بیشتر شاهد سلولیت در آن هستیم، پا است. سلولیت پا به خصوص در ران پا مشکل شایعی در خانم‌هاست، به صورتی که تقریبا ۸۵٪ از خانم‌ها به آن دچار هستند. پس اگر شما هم سلولیت پا دارید، زیاد نگران آن نباشید.

سلولیت ران پا به علل مختلفی ایجاد می‌شود: ژنتیک، مشکلات هورمونی، مصرف برخی داروها، مشکل دستگاه لنفاوی، اضافه وزن، سیگار کشیدن و مصرف الکل از جمله مسائلی است می‌توانند باعث ایجاد سلولیت پا شوند.

 


مطالب پیشنهادی:

درمان سلولیت و چاقی موضعی با مزوتراپی

سلولیت چیست و چطور درمان می شود ؟

مراحل تکنیک مزوتراپی برای درمان سلولیت

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر مهدی سبکتیکن می باشد

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24